Idź do ...

Podkarpacki Sport

Wiadomości sportowe regionu.

REKLAMA: PodkarpackiSport.pl

Anna Sabat piąta w Europie!


Biegaczka CWKS Resovii Anna Sabat sprawiła jedną z największych niespodzianek ME w Berlinie, awansując do finału biegu na 800 m. Do pełni szczęścia zabrakło tylko medalu.

Ania świetnie rozegrała swój półfinałowy bieg. Podopieczna trenera Piotra Kowala od początku trzymała się czołówki, nie pozwalając rywalkom na zamknięcie jej przy krawężniku. Na ostatniej prostej przez moment dała się wyprzedzić i spadła na czwarte miejsce, ale miała jeszcze w sobie wystarczająco dużo sił by odpowiedzieć i zakończyć bieg na trzecim miejscu, dającym jej awans do finału. Czas 2:00.32 jest jej nowym rekordem życiowym.

W finałowym biegu zawodniczka Resovii szybko została „zamknięta” przez rywalki i spadła na ostatnie miejsce. Cały czas pilnowała jednak by nie stracić dystansu do czołówki. Na wejściu na ostatnią prostą rozpoczęła swój finisz i wyprzedzając kolejne biegaczki wpadła na metę na piątej pozycji. Czas 2:01.26 nie jest może jej najlepszym wynikiem, ale miejsce piąte w debiutanckich Mistrzostwach Europy jest na pewno jej życiowym sukcesem.

Słaby występ na Mistrzostwach zanotowała Matylda Kowal. W biegu eliminacyjnym na 3 km z przeszkodami rzeszowianka zajęła dopiero 13. miejsce. Czas 9:49.27 był 24. wynikiem eliminacji.

Fot. Polski Związek Lekkiej Atletyki

Tagi:

Więcej informacji z kategorii Lekkoatletyka