Amerykanin rozgrywającym rzeszowskich Rakiet


REKLAMA: PodkarpackiSport.pl

Na dwa tygodnie przed rozpoczęciem rozgrywek PLFA II drużyna Tejpy.pl Rzeszów Rockets pozyskała amerykańskiego rozgrywającego Josha Rossa.

Ross od kwietnia tego roku trenował z drużyną Rhinos Wyszków, z którymi Rakiety tydzień temu rozegrały sparing (wygrana Nosorożców 41-0). Jak to się stało, że Amerykanin zmienił Wyszków na Rzeszów? – Josh nie był do końca zadowolony z pobytu w Wyszkowie i po rozstaniu się z Rinhos zwrócił się do nas z ofertą współpracy. – powiedział Michał Tittinger, prezes Rockets. – Nasz mecz w Wyszkowie okazał się zatem szczęśliwym zbiegiem okoliczności.

Transfer Amerykanina do drużyny z Rzeszowa wiąże się zarówno z nadziejami jak i oczekiwaniami. – Głównym powodem nawiązania współpracy z Rossem jest jego pomoc w rozwoju naszej formacji ataku. – dodaje Tittinger.

Za dwa tygodnie ruszają rozgrywki ligowe PLFA II. Drużyna Tejpy.pl Rzeszów Rockets zadebiutuje meczem w Krakowie z tamtejszą drużyną Tigers. Przyjście doświadczonego, jak na polskie warunki, zawodnika na kluczową pozycję quarterback’a czyni zbliżające się rozgrywki jeszcze bardziej emocjonującymi i na pewno wprowadzi niepokój w szeregi rywali Rakiet.


Josh Ross (25 lat, wzrost 180 cm, waga 88 kg) pochodzi z Brooksville na Florydzie. Studiował na Uniwersytecie Husson, gdzie w latach 2012-15 wraz z drużyna uniwersytecką Husson Eagles grał w rozgrywkach Eastern Collegiate Football Conference. W 2014 roku jego drużyna wygrała te rozgrywki. W zespole pełnił rolę drugiego rozgrywającego. Na Tusculum College nabył podstawy trenerskie.