Aleksander Arian Wicemistrzem Świata w klasie Laser Radial

W dniach 16-24 czerwca w Kilonii (GER) odbył się żeglarski festiwal Tydzień Kiloński, który przyniósł życiowy sukces żeglarzowi z Rzeszowa.

W ramach Kieler Woche rozegrane zostały Mistrzostwa Świata i Mistrzostwa Europy w poszczególnych klasach.

W klasie Laser Radial rozegrano Mistrzostwa Świata, w których fenomenalnie spisał się rzeszowianin Aleksander Arian. Żeglarz Sailing Team Rzeszów od samego początku plasował się w czołówce rywalizacji, wygrywając drugi i trzeci wyścig i pozostał w niej do końca Mistrzostw. Na 10 startów osiem razy kończył wyścigi w pierwszej piątce i dzięki temu przed ostatnim startem miał już pewny srebrny medal.

Na podium obok Olka stanęli dwaj Australijczycy. Mistrzem Świata został Zac Littlewood, który zwyciężył w pięciu wyścigach, a trzecie miejsce zajął Caelin Winchcombe, który przegrał z rzeszowianinem tylko jednym punktem.