Aleksander Arian czwarty w ME


REKLAMA: PodkarpackiSport.pl

We francuskiej La Rochelle odbyły się Mistrzostwa Europy w żeglarskiej klasie Laser Radial. Aleksander Arian zajął czwarte miejsce.

Żeglarz UKS Sailing Team Rzeszów świetnie spisywał się od początku Mistrzostw. Na dwanaście startów – siedem razy kończył wyścigi w pierwszej piątce, w tym aż dwukrotnie wygrywał i dwa razy był drugi.

Przed ostatnim dniem rywalizacji zajmował trzecie miejsce, wyprzedzając innego reprezentanta Polski, ubiegłorocznego Mistrza Europy Marcina Rudawskiego (UKS Dwójka Warszawa) o 6 punktów i tracąc do drugiego w klasyfikacji Włocha Federico Tocchi tylko jeden punkt.

Jedenasty, przedostatni wycig jeszcze bardziej zmniejszył te różnice. Zwyciężył w nim Rudawski, przed Arianem i Tocchim, a to oznaczało awans żeglarza z Rzeszowa na drugie miejsce.

Decydujący okazał się ostatni wyścig. Zwyciężył w nim ponownie Rudawski. Aleksander przypłynął dopiero na dziesiatym miejscu, przez co na ostatnim odcinku rywalizacji stracił medal Mistrzostw Europy i spadł na czwarte miejsce. Zwyciężył Sloweniec Nik Pletikos.

Źródło: Polski Związek Żeglarski