AKS V LO Rzeszów Wicemistrzem Polski Kadetów

W Człuchowie zakończyły się Mistrzostwa Polski Kadetów. Siatkarze AKS V LO Rzeszów zajęli drugie miejsce przegrywając jedynie z Mistrzem – Jastrzębskim Węglem.

Rzeszowianie podczas turnieju finałowego przegrali dwukrotnie i było to dwa razy z tym samym przeciwnikiem. Fazę grupową rozpoczęli od dwóch wygranych. Najpierw „wyciągnęli” mecz z Wifamą Łódź, w którym przegrywali już 0-2 w setach. Ostatecznie w tiebreaku wygrali do 12 i cały mecz 3-2. Drugi mecz z Treflem Gdańsk nie pozostawiał cienia wątpliwości, która drużyna jest lepsza. Wygrana 3-0 przyszła dość łatwo. W ostatnim meczu rywalem AKS-u byli siatkarze z Jastrzębia-Zdroju. I podobnie jak w pierwszym meczu podopieczni Jacka Podpory zaczęli od porażki w dwóch pierwszych setach. Potem rozpoczęli pogoń, jednak tym razem nie udało się doprowadzić do happyendu. Przegrali w piątym secie 8-15 i cały mecz 2-3. Mimo tego do półfinałów przystąpili z pierwszego miejsca w grupie B.

W półfinale AKS V LO walczył z drużyną ze Świnoujścia. Po dość wysokiej porażce w pierwszym secie, w kolejnej partii opanowali wydarzenia na parkiecie i pewnie wygrali 3-1 i awansowali do finału, w którym po raz drugi w ciągu kilku dni zagrali z Jastrzębskim Węglem. Niestety tym razem przegrali bez ugrania choćby seta i zakończyli turniej finałowy ze srebrnymi medalami.

Nagrody, medale, puchary i statuetki za uczestnictwo wręczali goście honorowi, m. in. Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Paweł Papke oraz ku zadowoleniu odbierających wyróżnienia młodych siatkarzy, obecny na finałowym meczu Michał Kubiak – mistrz świata, kapitan reprezentacji Polski.

PS_2016-05-08_mpkad1 PS_2016-05-08_mpkad2 PS_2016-05-08_mpkad3 PS_2016-05-08_mpkad4

Wyniki
Faza grupowa:
AKS V LO Rzeszów – Wifama Szkoła Gortata Łódź 3:2 (17:25, 22:25, 25:21, 25:20, 15:12)
AKS V LO Rzeszów – Trefl Gdańsk SA 3:0 (25:11, 25:18, 25:20)
Jastrzębski Węgiel – AKS V LO Rzeszów 3:2 (26:24, 25:18, 20:25, 16:25, 15:8)
Półfinał:
MMKS Maraton-LNG Świnoujście – AKS V LO Rzeszów 1:3 (25:16, 20:25, 14:25, 18:25)