AKS V LO Rzeszów z brązem MPJ

Młodzi siatkarze AKS V LO Rzeszów zajęli trzecie miejsce rozegranego w Kętrzynie finałowego turnieju Mistrzostw Polski Juniorów w siatkówce.

Podopieczni trenera Jacka Podpory rozpoczęli turniej od wygranej z Treflem Gdańsk 3:1 (20:25, 28:26, 25:14, 25:22). Bardzo zacięty przebieg miał drugi mecz grupowy AKS-u z Jastrzębskim Węglem. Rywale prowadzili już 2:0 w setach, ale rzeszowianom udało się doprowadzić do tie breaka. Decydująca partia rozstrzygnęła się na przewagi, a minimalnie lepsi okazali się jastrzębianie, zwyciężając 3:2 (25:23, 25:22, 15:25, 23:25,16:14). Ostatni pojedynek wazy grupowej  z KS Metro Warszawa rozegrany został „na luzie” bo obie drużyny miały zapewniony awans do fazy medalowej. Zwyciężyli siatkarze z Rzeszowa 3:1 (25:21, 18:25, 25:21, 25:17).

W półfinale AKS spotkał się ze Skrą Bełchatów. Rzeszowianie zwyciężyli w pierwszej partii do 21, ale był to jedyny wygrany przez nich set w tym meczu. Bełchatowianie wygrali 3:1 (21:25, 25:21, 25:22, 25:13) i jak się później okazało zostali najlepszą drużyną Mistrzostw.

Mecz o brązowy medal był pojedynkiem „do jednej bramki”. AKS V LO Rzeszów od początku do końca kontrolował mecz z Gwardią Wrocław i zwyciężył pewnie 3:0 (25:20, 25:11, 25:18), zdobywając brązowe medale Mistrzostw Polski Juniorów.