Akrobaci KAS AZS UR najlepsi na Grand Prix Polski w Łańcucie


REKLAMA: PodkarpackiSport.pl
Strona z wynikami 
format_list_numbered

540 akrobatów z 45 klubów z całej Polski i reprezentacji Ukrainy wystartowało w miniony weekend w Łańcucie w zawodach Grand Prix Polski im. Stanisława Geronia oraz Młodych Talentach. Wśród nich brylowali reprezentanci Podkarpacia.

Pod względem ilości biorących udział zawodników, tak dużej imprezy akrobatycznej w Polsce jeszcze nie było. Wszystko dlatego, że niemal w ostatniej chwili połączono dwie imprezy w jednym terminie: Grand Prix Polski i Młode Talenty. Rywalizacja toczyła się w akrobatyce sportowej, skokach na trampolinie i skokach na ścieżce.

as_2016-11-27_gp-podium

Świetnie spisali się akrobaci Klubu Akrobatyki Sportowej AZS Uniwersytetu Rzeszowskiego. Podopieczni trenerek Brygidy Sakowskiej-Kamińskiej i Kingi Troniny – Rak wygrali klasyfikację drużynową Grand Prix Polski. Na najwyższym stopniu podium stanęli m. in. Dominik Poźniak/Aleksander Szczerbaty (dwójki mężczyzn) i Nikola Kamińska/Michał Wróbel (dwójki mieszane 12-18).

Drugą drużyną w tej klasyfikacji była ZKS Stal Rzeszów. Między innymi dzięki niezawodnemu duetowi Iga Klesyk/Jakub Tronina. Podopieczni Roberta Sokołowskiego zwyciężyli w dwójkach mieszanych.

Zawodnicy Stali zajęli również miejsce na podium rywalizacji w skokach na trampolinie – tym razem trzecie. Najlepszy wynik osiągnęły wychowanki Małgorzaty Bilskiej i Jolanty Brudny – Wiktoria Jedlińska i Natalia Kozak w trampolinie synchronicznej.

Świetnie w zawodach Młodych Talentów spisali się młodzi adepci miejscowego UKS Akrobata Łańcut, wygrywając klasyfikację drużynową w akrobatyce. Spośród podopiecznych Agnieszki Muroń i Elizy Kaplity-Wójcik najlepiej wypadły Kamila Szlęk i Klaudia Balawender, zwyciężając w dwójkach kobiet – klasa II.

Grand Prix Polski – punktacja drużynowa

Akrobatyka
1. KAS AZS UR – 165 pkt.
2. ZKS Stal Rzeszów – 138
3. DOSiR Sokolnia Chorzów – 111

9. TG Sokół Rzeszów – 45
11. UKS Akrobata Łańcut – 31
16. KS Piramida Rzeszów – 13

Trampolina
1. AZS AWF Poznań – 458 pkt.
2. MKS Victoria Jawor – 275
3. ZKS Stal Rzeszów – 200

Skoki na ścieżce
1. Acrogym Kraków – 128 pkt.
2. AZS AWF Poznań – 116
3. UKS SP220 Warszawa – 105

Młode Talenty – punktacja drużynowa

Akrobatyka
1. UKS Akrobata Łańcut – 30 pkt.
2. ZTA Aurum Złotoryja – 30
3. CWZS Zawisza Klub Gimnastyczny Bydgoszcz – 20

12. KAS AZS UR – 5
14. TG Sokół Rzeszów – 4
15. ZKS Stal Rzeszów  – 4
18. KS Piramida Rzeszów – 0

Trampolina
1. MKS Victoria Jawor – 75 pkt.
2. AZS AWF Poznań – 63
3. GOK Gwiazda Dobrzeń Wielki – 48

Skoki na ścieżce
1. UKS Korona Olkusz – 27 pkt.
2. MKS Pałac Młodzieży Katowice – 25
3. AZS AWF Poznań – 19