Akadiusz Dydyński drugi na GP w Suchedniowie


REKLAMA: PodkarpackiSport.pl

W Suchedniowie odbyło się Grand Prix Polski Młodzików (U15) w badmintonie.Najlepiej zaprezentował się zawodnik z UKSu Orbitek Straszęcin.

Był to turniej wysoko punktowany do listy PZBad (wyżej tylko Mistrzostwa Polski). Do zawodów na podstawie aktualnej listy klasyfikacyjnej  PZBad zakwalifikowało się po 24 najlepszych singlistów oraz singlistek oraz po 16 najlepszych debli chłopców, debli dziewcząt oraz mikstów.

W tym gronie znalazła się szóstka  badmintonistów z Podkarpacia. Nasze województwo reprezentowali: Arkadiusz Dydyński, Emilia Skrzek, Klaudia Zator, Gabriel Grzyb (wszyscy UKS „Orbitek” Straszęcin), Kamil Malak (UKS „Start” Widełka) oraz Patrycja Jodłowska (RKB Rzeszów). Był to start w ramach konsultacji Kadry Wojewódzkiej Młodzików. Zawodnicy byli podzieleni na dwie grupy – A oraz B.

W grze podwójnej chłopców w grupie A 1 wystąpił Arkadiusz Dydyński w parze z Pawłem Muchą z Niepołomic. Nasza para kombinowana w fazie grupowej niespodziewanie pokonała kolejno deble: Gajda/Juhnke (Kędzierzyn – Koźle) 21:16;21:19, Kraft/Pruszkowski (Warszawa) 21:16;13:21;21:17 oraz Bibik(Gdańsk)/Melaniuk(Warszawa) 25:23;19:21;21:17 zajmując pierwsze miejsce w grupie i jednocześnie awansując do finału. W meczu o złoty medal niestety ulegli wyżej notowanej parze Tomaszewski (Kielce)/Wata (Kraków) 17:21;9:21 zajmując ostatecznie bardzo dobre II miejsce.

W grupie B 1 zagrał nasz drugi debel- Gabriel Grzyb/Kamil Malak. Nasza para po dwóch porażkach i jednym zwycięstwie w grupie zajęła trzecie miejsce i ostatecznie sklasyfikowana została na XIII miejscu.

W grze mieszanej w grupie A 2 wystąpił nasz mikst Arkadiusz Dydyński/Emilia Skrzek. W meczach grupowych ponieśli dwie porażki oraz jedno zwycięstwo co dało im trzecie miejsce w grupie. W meczu o miejsce piąte pokonali gładko parę z Suchedniowa Jabłoński/Więckowska 21:9;21:11. Na miejscu XV sklasyfikowany został nasz kolejny mikst Gabriel Grzyb/Patrycja Jodłowska.

W grze podwójnej dziewcząt w grupie B 2 Podkarpackie reprezentował debel ze Straszęcina Emilia Skrzek/Klaudia Zator. Nasze badmintonistki po dwóch zwycięstwach i jednej porażce zajęły drugie miejsce w grupie. W meczu o miejsce XI w turnieju pewnie wygrały z para z Częstochowy Adamus/Adamus  21:11;21:15.

SZCZEGÓŁOWE WYNIKI

Źródło: Podkarpacki Związek Badmintona