Agnieszka Sajdutka zwyciężyła w PLKT


REKLAMA: PodkarpackiSport.pl

Agnieszka Sajdutka wygrała Polską Ligę Karate Tradycyjnego i będzie reprezentować Polskę na Pucharze Europy, który 1 czerwca odbędzie się w Gdańsku.

W Biłgoraju odbył się III finałowy turniej Ligi. Po dwóch turniejach wśród kobiet dwie zawodniczki miały po 15 pkt. – Agnieszka Sajdutka (AKT w Rzeszowie) i Klaudia Mleko (Krakowski KKT). W finałowej rywalizacji lepiej spisała się zawodniczka z Rzeszowa, która dotarła do finału. W walce o złoty medal Sajdutka musiała jednak uznać wyższość Alicji Zalecińskiej z Kluczborka. Mleko zakończyła zawody w Biłgoraju na trzecim miejscu i dzięki temu to rzeszowianka triumfowała w całym cyklu.

Dzięki zwycięstwu w PLKT Agnieszka Sajdutka zapewniła sobie udział w VIII Pucharze Europy w Karate Tradycyjnym, który odbędzie się 1 czerwca w Gdańsku.

Polska Liga Karate Tradycyjnego powstała w 2001 roku jako pierwsza profesjonalna liga karate tradycyjnego na świecie. Zwycięzcą ligi zostaje zdobywca największej liczby punktów za zajęte miejsca w każdym z turniejów. Punkty za poszczególne miejsca są naliczane wg schematu: I miejsce – 8 punktów, II – 7 punktów (…) VIII miejsce – 1 punkt.