Idź do ...

Podkarpacki Sport

Wiadomości sportowe regionu.

REKLAMA: PodkarpackiSport.pl

Agnieszka Sajdutka mistrzynią Europy i Świata


Ponad 1000 zawodników z 56 krajów rywalizowało w rumuńskim Kluż-Napoka o Mistrzostwo Europy w karate tradycyjnym i Mistrzostwo Świata w karate fudokan.

Światowa Federacja Karate Tradycyjnego (WTKF) i Światowa Federacja Fudokan (WFF) postanowiły wspólnie zorganizować dwie imprezy: XXXIII Mistrzostw Europy w Karate Tradycyjnym i VII Mistrzostwa Świata Karate Fudokan seniorów, młodzieżowców, juniorów i kadetów. Efektem było święto sztuk walki, w którym nie lada rolę odegrali reprezentanci Polski, a wśród nich Agnieszka Sajdutka.

Zawodniczka Akademii Karate Tradycyjnego w Rzeszowie była faworytką rywalizacji w fuku-go. Niespodziewanie przegrała finał z debiutującą wśród seniorów Klaudią Piórek z AKT „Samuraj” Gniezno, zdobywając „tylko” srebrny medal Mistrzostw Europy.

Sajdutka powetowała sobie tą porażkę w kumite drużynowym kobiet. Reprezentacja Polski, w której obok Agnieszki walczyły również: Maria Depta, Justyna Marciniak i Roksana Sadowska, była bezkonkurencyjna i została Mistrzyniami Europy.

Reprezentanci Polski skorzystali z zaproszenia Światowej Federacji Fudokan i wzięli udział również w Mistrzostwach Świata. Agnieszka Sajdutka wystartowała ponownie w kumite drużynowym (razem z Marią Depta, Justyną Marciniak, i Alicją Zalecińską) i ponownie Polki okazały się najlepsze zdobywając złote medale Mistrzostw Świata.

Indywidualnie rzeszowianka zdobyła czwarty medal – tym razem brązowy. W fuku go przegrała w półfinale z zawodniczką gospodarzy i zajęła trzecie miejsce Mistrzostw Świata.

Więcej informacji z kategorii Karate