Worek medali skoczków do wody


REKLAMA: PodkarpackiSport.pl

W Poznaniu w dniach 29-31stycznia odbywały się Zimowe Mistrzostwa Polski w Skokach do Wody. W zawodach rywalizowali zarówno seniorzy jak i juniorzy z całej Polski, a wśród nich prym wiedli skoczkowie Stali Rzeszów.

Bardzo dobrze zaprezentowali się seniorzy w kategorii OPEN: Andrzej Rzeszutek (1 miejsce), Kacper Lesiak (2 miejsce) oraz wśród kobiet Patrycja Pyrzak (1 miejsce). Dla Andrzej i Kacpra był to jednocześnie ostatni sprawdzian przed kwalifikacjami olimpijskimi, które odbędą się w Rio de Janeiro w dniach 19-24 lutego.

Wśród juniorów w grupie A pierwsze miejsce z trampoliny 1m zajął Jakub Wasylów, w grupie C trzy razy z rzędu zwyciężał Filip Jachim, a w grupie D z obydwu trampolin wygrał Maksym Janik.

W kategorii A dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Dominika Bąk z trampoliny 1 i 3m, a w kategorii OPEN z trampoliny 1m wygrała Kaja Skrzek. W kategorii B pierwsze miejsca zajęły Agnieszka Frankiewicz (trampolina 3m) i Aleksandra Błażowska (trampolina 1m).

Wśród dziewcząt w kategorii C dwa złota wywalczyła Karolina Wolska (trampolina 3m i wieża), a z trampoliny 1m wygrała Aleksandra Puterla. Emilia Tokarska zdobyła dwa złota z trampolin 1 i 3 m w kategorii D.

Comments are closed.