15 medali Mistrzostw Polski warcabistów z Horyńca i Lubaczowa


REKLAMA: PodkarpackiSport.pl

W Lipnie k. Leszna odbyły Mistrzostwa Polski Juniorów w Warcabach Klasycznych 64-polowych. Reprezentanci Podkarpacia zdobyli 15 medali w tym pięć złotych.

W ramach Mistrzostw rozegrano VIII Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów, XX Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów oraz IX Indywidualne Mistrzostwa Polski w Grze Błyskawicznej.

W turnieju głównym uczestniczyło 139 zawodników (84 juniorów i 55 juniorek). Województwo podkarpackie reprezentowały 2 drużyny: LKS „UNIA” Horyniec-Zdrój (14 medali: 5 złotych, 3 srebrne, 6 brązowych) oraz Stowarzyszenie Gier Umysłowych „ORZEŁ” Lubaczów (1 medal – srebrny).

WAR_2016-03-20_Orzel-Lubaczow
Orzeł Lubaczów

Oto wyniki naszych zawodników:

VIII DRUŻYNOWE  MPJ:
Kat. juniorów do lat 10:
SGU „ORZEŁ” Lubaczów I (Adrian Jarapud, Dawid Siteń, Maciej Ważny)- srebrny medal MP
SGU „ORZEŁ” Lubaczów II (Wiktor Ratowski, Michał Stelmach, Rodzeń Rafał) – 6 miejsce
LKS „UNIA” Horyniec-Zdrój (Jakub Skibicki, Sebastian Kowal, Bartłomiej Szymeczko) – 10 miejsce
Kat. juniorek do lat 10:
LKS „UNIA” Horyniec-Zdrój (Kinga Hulak, Wiktoria Węgrzyn) – złoty medal MP
Kat. juniorek do lat 13:
LKS „UNIA” Horyniec-Zdrój (Konstancja Hulak, Klara Kornaga) – srebrny medal MP
Kat. juniorek do lat 16:
LKS „UNIA” Horyniec-Zdrój (Klaudia Zaborniak, Angelika Żuk) – srebrny medal

XX INDYWIDUALNE MPJ i IX INDYWIDUALNE MPJ W GRZE BŁYSKAWICZNEJ:

WAR_2016-03-20_Kinga-Hulak_Wiktoria-Wegrzyn
Kinga Hulak i Wiktoria Węgrzyn

Kat. juniorek do lat 10:
Kinga Hulak (UNIA) – złoty medal MPJ i brązowy medal MPJ w Grze Błysk.
Wiktoria Węgrzyn (UNIA) – brązowy medal MPJ i 9 miejsce MPJ w Grze Błysk.
Kat. juniorów do lat 10:
Jakub Skibicki (UNIA) – brązowy medal MPJ i 19 miejsce MPJ w Grze Błysk.
Dawid Siteń (Orzeł) – 8 miejsce MPJ i 12 miejsce MPJ w Grze Błysk.
Maciej Ważny (Orzeł) – 11 miejsce MPJ i 11 miejsce MPJ w Grze Błysk.
Wiktor Ratowski (Orzeł) – 12 miejsce MPJ i 25 miejsce MPJ w Grze Błysk.
Adrian Jarapud (Orzeł) – 17 miejsce MPJ i 4 miejsce MPJ w Grze Błysk.
Sebastian Kowal (Unia) – 20 miejsce MPJ i 18 miejsce MPJ w Grze Błysk.
Michał Stelmach (Orzeł) – 23 miejsce MPJ i 26 miejsce MPJ w Grze Błysk.
Rodzeń Rafał (Orzeł) – 26 miejsce MPJ i 31 miejsce MPJ w Grze Błysk.
Bartłomiej Szymeczko (Unia)- 32 miejsce MPJ i 30 miejsce MPJ w Grze Błysk.
Kat. juniorek do lat 13:
Klara Kornaga (Unia) – 4 miejsce MPJ i 5 miejsce MPJ w Grze Błysk.
Konstancja Hulak (Unia) – 5 miejsce MPJ i 10 miejsce MPJ w Grze Błysk.
Kat. juniorów do lat 13: Paweł Krzyśkowski (Unia) – 4 miejsce MPJ i 7 miejsce MPJ w Grze Błysk.
Kat. juniorek do lat 16:
Klaudia Zaborniak (Unia) – brązowy medal MPJ i brązowy medal MPJ w Grze Błysk.
Angelika Żuk (Unia) – 6 miejsce MPJ i 7 miejsce w MPJ w Grze Błysk.
Sylwia Krzyśkowska (Unia)- 4 miejsce MPJ i 8 w MPJ w Grze Błysk.

WAR_2016-03-20_Mateusz-Piatek
Mateusz Piątek

Kat. juniorów do lat 16:
Jakub Gazda (Unia) – złoty medal MPJ i złoty medal MPJ w Grze Błysk.
Kat. juniorów do lat 19:
Wiktor Nesterak (Unia) – 4 miejsce MPJ i brązowy medal MPJ w Grze Błysk.
Kat. juniorów do lat 23:
Mateusz Piątek (Unia) – złoty medal MPJ i srebrny medal MPJ w Grze Błysk.