14 medali IKS-u na Mistrzostwach Polski

Aż 14 medali zdobyli tenisiści stołowi IKS Jezioro Tarnobrzeg na rozegranych w Zielonej Górze Indywidualnych Mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnych.

To były bardzo udane zawody i kolejne wspaniałe osiągnięcie IKS-u na arenach krajowych. Podopieczni trenera Jacka Lachora przywieźli 2 złote, 4 srebrne i 8 brązowych medali.

Maciej Nalepka obronił tytuł sprzed roku i został Mistrzem Polski w klasie 3 „wózki”. W trakcie całych mistrzostw stracił tylko jednego seta w grze finałowej 3:1 (6,2,-10,4) z kolegą z reprezentacji Polski Mariuszem Czerwińskim (Start Radom).

Trzykrotnie na podium stanął Krzysztof Żyłka. Został Mistrzem Polski w deblu wraz z Rafałem Lisem (Szansa Start Gdańsk), natomiast indywidualnie w klasie 4 „wózki” zdobył srebrny medal, ulegając w grze finałowej po zaciętym meczu Rafałowi Lisowi 2:3 (7,-5,8,-8,-10). Trzeci krążek w kolorze brązowym „dorzucił” w mikście w duecie z Emilią Kotarską.

Paweł Włodyka w klasie 10 zdobył srebrny medal w singlu, przegrywając jedynie w finale 0:3 z reprezentantem Polski Igorem Misztalem (Start Zielona Góra). W grze deblowej w klasie 6-10 wraz z Maksymem Chudzickim (Start Radom) wywalczył medal brązowy.

Jerzy Zajdel w klasie 11 w deblu wraz Wiktorem Kwiatkowskim (Start Łódź) został Wicemistrzem Polski, przegrywają finał 0:3 z duetem TKS Opoka Trzebinia. Indywidualnie w klasie 11 zdobył medal brązowy – drogę do finału zamknął mu zawodnik Startu Gorzów Wielkopolski Marek Chybiński, z którym przegrał po zaciętej i emocjonującej walce 2:3 (-4,8,7,-11,-10).

Wicemistrzynią Polski w klasie kobiet 1-5 „wózki” została Emilia Kotarska. W półfinale pokonała 3:2  (-9,5,-7,7,4) Barbarę Rompę (Szansa Start Gdańsk), by finale ulec 0:3 Dorocie Bucwał z IKS AWF Warszawa brązowej medalistce ostatnich Mistrzostw Świata. Emilia „dorzuciła” jeszcze brązowy medal w mikście wywalczony w duecie z Krzysztofem Żyłką.

Do zdobyczy medalowych IKS-u dołożyli swoje dwa brązowe medale w singlu „wózki” Janusz Chamot w klasie 3 i Piotr Sokalski w klasie 1-2. Kolejny brązowy medal w klasie 8 zdobył Paweł Mazuryk, a w klasie 9  Mariusz Matejek.