10 medali na Pucharze Ziemi Leżajskiej (WYNIKI)

Strona z wynikami
format_list_numbered

109 kolarzy wzięło udział w XIII Ogólnopolskim Wyścigu Kolarskim MTB O Puchar Ziemi Leżajskiej. Zawody były eliminacją do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Kolarze ścigali się na trasach w Tarnogórze w dziewięciu kategoriach wiekowych kobiet i mężczyzn. Na starcie stanęło ponad 100 kolarzy, w tym aż 28 z podkarpackich klubów: KLKS Azalia Brzóza Królewska (12), Jedlicze Team (6), ZKS Stal Rzeszów (6), Akademia Kolarska Głogów Młp. (3) i CWKS Resovia (1).

Cztery razy na najwyższym stopniu podium stawali zawodnicy KLKS Azalia Brzóza Królewska, ale medale wywalczyli również reprezentanci klubów z Jedlicza i Głogowa Małopolskiego.

Największa rywalizacja była w kategoriach mężczyzn. Wśród żaków zwyciężył Borys Klaczkowski (Azalia), a na trzecim miejscu przyjechał Leon Łodej (Akademia Kolarska Głogów Młp.), wyprzedzając dwóch swoich kolegów klubowych – Krzysztofa Gdulę i Arseniusza Czudeca.

Trzy srebrne medale zdobyli zawodnicy Jedlicze Team: Jakub Półchłopek (młodzik), Weronika Fałat (żak), Julia Jeż (młodzik). W tej ostatniej kategorii zwyciężyła Joanna Muskus (Azalia). Dwie zawodniczki z Brzózy Królewskiej stanęły na podium w kat. juniorek młodszych. Zwyciężyła Malwina Mul, a trzecie miejsce zajęła Natalia Muskus.

W najstarszych kategoriach wiekowych Kinga Kalembkiewicz (Azalia) zwyciężyła wśród kobiet do 23 lat, a Brygida Piersiak była trzecia wśród juniorek.