Idź do ...

Podkarpacki Sport

Wiadomości sportowe regionu.

REKLAMA: PodkarpackiSport.pl

10 medali dla Podkarpacia w Finale Nestle Cup


Świetny występ zanotowała reprezentacja OLA Podkarpackie podczas zawodów ogólnopolskich Nestle Cup 2018 w ramach programu „Lekkoatletyka dla każdego!”

Stadion warszawskiego AWF-u był areną zmagań najmłodszych lekkoatletów z  programu „Lekkoatletyka dla każdego!” z roczników 2003/04, 2005/06 oraz 2007/08. W zawodach rywalizowały reprezentacje wszystkich szesnastu województw.

Świetnie spisali się reprezentanci Podkarpacia, którzy w kategorii dzieci starszych zdobyli 8 medali:
4 złote
Gut Oliwia (Victoria Stalowa Wola) – 60m (8.10 s)
Kochmański Mateusz (Resovia Rzeszów) – skok w dal ze strefy (5.77 m)
Bytnar Łukasz (Resovia Rzeszów) – piłeczka palantowa (64 m)
sztafeta 8×200 m w składzie: Kuszczak Julia (Tempo 5), Czuba Emanuel (Tempo 5), Puzio Agata (Stal Nowa Dęba), Bytnar Łukasz (Resovia Rzeszów), Szczepanik Julia (Tempo 5), Pilawa Błażej (Tempo 5), Gut Oliwia (Victoria Stalowa Wola), Kochmański Mateusz (Resovia Rzeszów) –  3:30.16
3 srebrne
Pilawa Błażej (Tempo 5) – 60m (7.92 s)
Puzio Agata (Stal Nowa Dęba) – skok w dal ze strefy (5.16 m)
Szczepanik Julia (Tempo 5) – 300m (43.03 s)
1 brązowy
Butryn Kornelia (Victoria Stalowa Wola) – 600m (1:42.03 min)

Wyniki pozostałych naszych reprezentantów w tej kategorii: 5. miejsce Pelc Patryk (Tempo 5) w skoku wzwyż – 155 cm, 7. miejsce Czuba Emanuel (Tempo 5) na 300m – 42.26s, 10. miejsce Wojnar Aleksandra (Resovia) w skoku wzwyż – 140cm, 13. miejsce Pempuś Adrian (Tempo 5) na 600m – 1:44.88min, 14. miejsce Kuszczak Julia (Tempo 5) w rzucie p. palantową – 28m

Do dorobku medalowego dwa krążki dorzucili młodzicy: Gaweł Martyna (Stal Mielec) zwyciężyła w biegu na 100m z czasem 12.70s, a Jaworski Kacper (Stal Mielec) był drugi na 1000m z czasem 2:38.06min.

Pozostałe wyniki:
4. miejsca zajęły Magdoń Alicja (Resovia) na 600m – 1:41.65min, Strzelec Martyna (Tempo 5) w skoku w dal – 5.03m, Kuźniar Monika (Resovia) na 1000m – 3:06.24min, 6. lokaty były udziałem  Korczowskiego Maksa (Resovia) na 300m – 37.55s, Szczepanik Agnieszki (Resovia) – na 80mppł – 12.91s oraz Rybarczyk Michaliny (Tempo 5) w pchnięciu kulą – 10.39m, 9. miejsce Hataś Zuzanna (Tempo 5) na 200mppl – 33.04s, 10. miejsce Sondej Oskar (Resovia) w pchnięciu kulą – 10.60m, 11. miejsce Szumada Marta (Tempo 5) na 300m – 44.64s, 13. miejsca zajęli Molek Mateusz (Stal Mielec) na 100m – 12.10s, Szyler Tymon (Stal Mielec) na 110mppł i Artym Jakub (Tempo 5) na 600m – 1:38.31min, 14. miejsce zajął Wąż Mateusz (Stal Mielec) w skoku w dal 5.42m. Sztafeta 8 x 200m w składzie: Szumada Marta (Tempo 5), Szyler Tymon (Stal Mielec), Szczepanik Agnieszka (Resovia), Wąż Mateusz (Stal Mielec), Strzelec Martyna (Tempo 5), Molek Mateusz (Stal Mielec), Gaweł Martyna (Stal Mielec), Korczowski Makymilian (Resovia) uplasowała się na 12. pozycji z czasem 3:35.45min.

W najmłodszej kategorii dzieci z roczników 2007/08 odbywała się rywalizacja drużynowa. Ekipy wojewódzkie występowały w 8 osobowych składach (4 dziewczynki i 4 chłopców). Każdy uczestnik zaprezentował się w trójboju, na który składały się – bieg na 60m, skok w dal, rzut piłką lekarską 2kg z dołu oraz sztafeta 8x200m. Drużyna Podkarpacia zajęła w stawce szesnastu zespołów wojewódzkich 9 miejsce występując w składzie: Ostrowska Martyna (Komunalni Sanok), Tomkowicz Oliwia (Komunalni Sanok), Wisz Milena (Resovia Rzeszów), Tittinger Maja (Resovia Rzeszów), Majka Dominik (Resovia Rzeszów), Przetacznik Adrian (Tempo5), Kaczmarz Oskar (Tempo 5), Szwedka Nataniel (Tempo 5).

Źródło: Podkarpacki Związek Lekkiej Atletyki

Więcej informacji z kategorii Lekkoatletyka