sobota, 16 grudnia 2017

Złoto i srebro Krzysztofa Żyłki w czeskiej Ostrawie

W czeskiej Ostrawie zakończony został Pro Tour – Czech Open 2017 w tenisie stołowym. Świetnie spisał się w nim zawodnik IKS Jezioro Tarnobrzeg – Krzysztof Żyłka.

Krzysztof Żyłka rywalizował w turnieju indywidualnym i drużynowym w klasie 4 i wywalczył dwa medale. Złoto zdobył w parze z Chorwatem Tomislavem Spalj w turnieju drużynowym, gdzie pokonali po 2:0 drużynę z Arabii Saudyjskiej Al Farhi/Alharbi, izraelsko-włoską Gabriel/Scazzieri, z Rumuni Ifrosa/Dirlea oraz 2:1 parę ze Słowacji Meszarosz/Travnicek.

Natomiast turniej indywidualny w klasie startowej 4 wózki mężczyzn zakończył ze srebrnym medalem. W fazie grupowej pokonał 3:1 (4,-10,7,6) Borisa Travniceka, 3:0 (7,4,6) Rumuna Petru Ifrosa i 3:1 (7,-12,6,10) Czecha Filipa Nachazela. Po wyjściu z grupy otrzymał wolny los w pierwszej rundzie. W półfinale pokonał 3:0 (11,5,6) Chorwata Tomislav Spalj. Jedynej porażki doznał w finale, przegrywając 1:3 (-8,-7,10,-10) ze Słowakiem Peterem Mihalikiem.