Idź do ...

Podkarpacki Sport

Wiadomości sportowe regionu.

piątek, 24 Luty 2017

Wygrana w deblu i półfinał w singlu Miłosza Sroki


Wyniki 
format_list_numbered

W Stalowej Woli rozegrano Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Młodzików. Do półfinałów dotarli tenisiści miejscowego MKT – Sebastian Sowa i Miłosz Sroka.

W turnieju wystartowało 43 zawodników z całej Polski,

W grze pojedynczej dziewcząt wystartowała jedna nasza zawodniczka – Wiktoria Bryniak (MKT Stalowa Wola). W pierwszej rundzie pokonała Elizę Mucę (ZTT KT Return Zamość) 0-6, 6-0, 6-3, natomiast w kolejnym pojedynku po bardzo dobrej grze musiała uznać wyższość dużo wyżej notowanej zawodniczki, rozstawionej z numerem 7 – Zuzannie Frankowskiej (KT Legia Warszawa), przegrywając 1-6, 2-6. Ostatecznie zwyciężczynią turnieju została była liderka klasyfikacji do lat 12 w Polsce – Ada Piestrzyńska (KT Legia Warszawa), pokonując w finale Magdalenę Świerczyńską (UKT Winner Kraków) 6-0, 6-0.

Wśród chłopców świetnie wyniki zanotowało dwójka reprezentantów MKT Stalowa Wola: Sebastian Sowa i Miłosz Sroka, którzy awansowali do najlepszej czwórki turnieju. W meczach półfinałowych Sebastian z powodu kontuzji musiał oddać mecz walkowerem późniejszemu zwycięzcy turnieju – Maksowi Grygołowiczowi (WKS Flota Gdynia), natomiast Miłosz po bardzo zaciętym, trwającym blisko 3 godziny pojedynku przegrał z aktualnie 8 zawodnikiem w kategorii do lat 14 w Polsce – Patrykiem Stokowskim (KT Legia Warszawa) 3-6, 7-6, 3-6. Dobrze zaprezentował się również Antoni Mierzwa (MKT Stalowa Wola), który w swoim pierwszym meczu wygrał z Janem Bruczko (NST Warszawa) 6-0, 6-1, a w meczu ćwierćfinałowym został pokonany przez swojego partnera deblowego i kolegę klubowego – Miłosza Srokę 6-3, 6-3. Na drugiej rundzie swój udział w turnieju zakończyli: Piotr Filipek (RKT ABC Rzeszów), Mokołaj Możdżeń (KP Sokół Rzeszów) i Maksym Jezierski (KAT Prince Krosno).

Kropkę nad “i” w całym turnieju postawili Antoni Mierzwa i Miłosz Sroka, którzy triumfowali w całym turnieju gry podwójnej, pokonując w finale najlepszych zawodników gry pojedynczej chłopców, parę Maks Grygołowicz/Patryk Stokowski 6-4, 7-5.


Tydzień wcześniej na OTK Juniórów w Bielsko Białej świetnie zaprezentowała się Lena Takmadżan (MKT Stalowa Wola), która zajęła trzecie miejsce w grze pojedynczej. W pierwszej rundzie Lena wygrała z Patrycją Niewiadowską (Advantage Bielsko Biała) 6-4, 4-6, 6-3, następnie pokonała rozstawioną z numerem 4 – Klaudię Rduch (Beskidy Ustroń) 6-2, 6-1, a w półfinale przegrała z późniejszą zwyciężczynią turnieju – Laurą Duhl (Advantage Bielsko Biała) 2-6, 1-6.

Również w Bielsko Białej w OTK Młodzików do półfinału dotarł Miłosz Sroka, pokonując Igora Tetyka (UKS RP Sport Olsztyn) 6-2, 6-1 oraz rozstawionego z nr. 7 Gabriela Matuszewskiego (KT Matuszewski Stawiguda) 7-6, 6-4. W półfinale przegrał z rozstawionym z nr. 1 późniejszym zwycięzcą turnieju Patrykiem Stokowskim (KT Legia Warszawa) 1-6, 5-7. W grze podwójnej Miłosz w parze z Filipem Wroną (MUKS Tenis Katowice) zajął drugie miejsce.

Na zdjęciu: Miłosz Sroka

Więcej informacji z kategorii Tenis ziemny