piątek, 18 sierpnia 2017

Trzy medale lekkoatletów na Mistrzostwach Polski

W Białymstoku odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów w lekkiej atletyce. Reprezentanci Podkarpacia wrócili z trzema medalami.

Pierwszego dnia Mistrzostw nasi lekkoatleci dwukrotnie stanęli na najwyższym stopniu podium. Najpierw w chodzie na 5 km pewnie zwyciężyła Paulina Buziak. Zawodniczka LKS Stal Mielec wyprzedziła drugą na mecie Katarzynę Golbę (AZS AWF Katowice) o 15 sekund. Na czwartym miejscu finiszowała Katarzyna Zdziebło (LKS Stal Mielec).

W biegu na 3 km z przeszkodami zwyciężyła Matylda Kowal (CWKS Resovia). Matylda wyprzedziła na finiszu o jedną sekundę Katarzyne Kowalską (LKS Vectra Włocławek).

Trzeci medal był autorstwa Danuty Cieślak w biegu na 1500 metrów. Była to jedna z ostatnich konkurencji trzeciego dnia Mistrzostw. Biegaczka KKS Victoria Stalowa Wola przybiegła na metę druga za Sofią Ennaoui (MKL Szczecin).