poniedziałek, 18 grudnia 2017

Szymon Zięba Wicemistrzem Polski U-20 (wyniki – I dzień)

W Toruniu rozpoczęły się Halowe Mistrzostwa Polski U-18 i U-20 w lekkiej atletyce. Pierwszego dnia nasi reprezentanci zdobyli 3 medale.

Szymon Zięba (UKS Tiki-Taka Kolbuszowa) do Torunia przyjechał jako aktualny Halowy Mistrz Polski U-18 na 1000 m. Tym razem podopieczny Bogdana Karkuta wystartował w wyższej kategorii wiekowej i na dłuższym dystansie 1500 m. Szymon zdobył srebrny medal z czasem 4:00.40, poprawiając swój rekord życiowy o ponad 15 sekund. Zwyciężył Mateusz Dębski RLTL ZTE Radom (3:58.98).

Brązowy medal w skoku wzwyż wywalczyła Wiktoria Miąso (CWKS Resovia). Podopieczna Michała Tittingera w pierwszych próbach pokonała wysokości 1.50, 1.55 i 1.60. Pierwsza rzutka pojawiła się na wysokości 1.64, ale w drugim podejściu i ta wysokość została pokonana przez Wiktorię. Niestety to była ostatnia zaliczona próba, która dała zawodniczce Resovii trzecie miejsce. Zwyciężyła Martyna Lewandowska (MLKL Płock), która skoczyła 1.70.

Trzeci medal pierwszego dnia Mistrzostw wywalczył podopieczny trenera Ryszarda Długosza – Albert Komański. Zawodnik KS Komunalni Sanok wygrał swój bieg eliminacyjny na 60 m ustanawiając nowy rekord życiowy – 7:12. Był to drugi czas eliminacji. W finale pobiegł jeszcze szybciej (7.10), ale tym razem dało mu to trzecie miejsce i pierwszy w karierze medal.

Kilkoro zawodników miało bardzo udane eliminacje, z nadziejami na medal w finałach. W biegu na 200 m trzeci czas uzyskała Wiktoria Wrońska (UKS Tiki-Taka Kolbuszowa). Również trzeci czas miała Wiktoria Kalemba (CWKS Resovia) na 300 m. Czwarte miejsce w eliminacjach biegu na 600 m zajęła Małgorzata Osiecka (KKS Victoria Stalowa Wola). Również z czwartym czasem do finału 400 m awansował Seweryn Dubis (KKB MOSiR Krosno).

Mistrzostwa Polski U-18 – Wyniki – I dzień (11.02)