poniedziałek, 24 lipca 2017

Szczypiorniści UR na siódmym miejscu w Europie

Nie umilkły echa sukcesu siatkarzy Uniwersytetu Rzeszowskiego, a w hiszpańskiej Maladze rywalizację o Mistrzostwo Europy Uniwersytetów stoczyli piłkarze ręczni tej uczelni.

W meczu otwarcia nasi żacy spotkali się z jednym z faworytów Mistrzostw, drużyną gospodarzy Uniwersytetu z Malagi. Od początku meczu warunki gry dyktowali miejscowi. W pierwszej połowie uzyskali przewagę nawet ośmiu punktów (13:5), ale do przerwy udało się ją rzeszowianom zmniejszyć (17:13). Początek drugiej połowy był dla naszych zawodników obiecujący, bo rzucili pierwsze trzy bramki i było już tylko 17:16. Niestety faworyci, nie pozwolili na więcej, szybko odskoczyli na cztery bramki i powiększali przewagę, wygrywając ostatecznie 38:30.

Drugi mecz grupowy decydował o awansie do ćwierćfinałów. Mecz z drużyną Uniwersytetu Minho był od początku do końca niesamowicie wyrównany, ale kontrolowany przez nasz zespół. Portugalczycy prowadzili na początku spotkania, ale w 15. minucie, po bramce Krzysztofa Kusala rzeszowianie objęli prowadzenie 9:8 i nie oddali go już do końca meczu. Na półmetku wynik brzmiał 17:14 dla naszych akademików. Po zmianie stron najczęstszy wynik na tablicy to dwupunktowe prowadzenie UR. Ostatecznie udało się dowieźć wygraną, a wynik 35:33 dał awans do ćwierćfinału.

Przeciwnikiem naszych szczypiornistów w 1/4 był zespół Duisburg-Essen. Niemcy nie pozostawili cienia wątpliwości, kto zagra o medale. Wynik utrzymywał się w okolicach remisu tylko przez pierwsze osiem minut meczu. Potem przewaga rywali już tylko rosła. Do przerwy było 16:11 dla drużyny niemieckiej. W drugiej połowie najwyższa przewaga wynosiła czternaście punktów (29:15), ale ostateczny wynik udało się rzeszowianom nieco poprawić i przegrali 23:34.

W walce o miejsca 5-8 drużyna UR przegrała pierwszy mecz z Uniwersytetem z Barcelony 29:34, ale pokonała w ostatnim swoim meczu w turnieju Uniwersytet z Bazylei 31:27 (18:10) co dało jej siódmą lokatę w Mistrzostwach.

Skład Uniwersytetu Rzeszowskiego: Piotr Krępa, Krzysztof Filip Kusal, Olaf Górski, Wiktor Kawka, Dawid Cichoń, Mateusz Pieczonka, Paweł Puszkarski, Łukasz Orłowski, Stanisław Makowiejew, Michał Potępa, Tomasz Kulka, Artur Waligóra, Paweł Piątek, Emilian Jewuła.