piątek, 17 listopada 2017

Sukcesy na turnieju w Piasecznie

W niedzielę, 2 kwietnia 2017 r. w Piasecznie k/Warszawy, odbył się VI Piaseczyński Turniej Karate Kyokushin IKO – Mazovia Cup 2017 r.

W zawodach udział wzięło 465 zawodników z 37 klubów.

Dobrze zaprezentowali się zawodnicy Krośnieńskiego Klubu Kyokushin Karate. W świetnym stylu zwyciężył Karol Pikuła. Po stoczeniu czterech walk i wygraniu wszystkich pojedynków przed czasem (!), zasłużenie zajął  pierwsze miejsce. Emilia Gazda, po stoczeniu wyrównanych walk, ukończyła rywalizację na drugim stopniu podium. Karinie Koronie na piaseczyńskim turnieju sił i umiejętności wystarczyło, by wywalczyć najniższy stopień podium. Jakub Prajsnar sięgnął po brązowy medal wśród dzieci w kategorii do 35 kg – w trzeciej walce musiał uznać wyższość późniejszego triumfatora swojej kategorii. W tej samej kategorii drugie miejsce zajął Kornel Brzyski z Przeworskiego KKK.

Oprócz wyżej wymienionych medalistów Krośnieński KKK reprezentowali: Oliwia Krupa, która w kata, w kategorii mocno „obsadzonej” przez 23 starsze i doświadczone zawodniczki zajęła dobrą, czwartą lokatę. Niestety, w kumite tym razem, nie udało się zdobyć miejsca w czołówce. Ogromne słowa uznania dla Mai Wajdy, która w drodze do medalu miała „w drabince” pięć walk, dwie zdecydowanie wygrała, niestety, w trzecim pojedynku zakończyła swój występ w turnieju. Aleks Łączak, po dogrywce, również zakończył rywalizację o piaseczyński puchar. Zofia Pitera w pierwszej walce, po wskazaniu sędziowskim (jeden z nich typował Zosię na zwyciężczynię pojedynku) odpadła z dalszej rywalizacji. Wiktorii Bilskiej, występującej w kategoriach kata i kumite, tym razem, nie poszczęściło się w rywalizacji o miejsca medalowe.