Idź do ...

Podkarpacki Sport

Wiadomości sportowe regionu.

REKLAMA: PodkarpackiSport.pl

Sukcesy karateków na zawodach w Czechach i Zamościu


Młodzi karatecy Krośnieńskiego Klubu Kyokushin Karate z sukcesami uczestniczyli w turniejach w Zamościu oraz w miejscowości Hostinne w Czechach.

6 maja 2017r. w Łabuńkach k/Zamościa odbyły się Mistrzostwa Województwa Lubelskiego Młodzików i Juniorów Młodszych Karate Kyokushin oraz III Ogólnopolski Turniej o Puchar Wójta Gminy Łabunie w kategoriach wiekowych dzieci i juniorów. W zawodach uczestniczyło łącznie 204 zawodników, a wśród nich 9 reprezentantów Krośnieńskiego Klubu Kyokushin Karate. Pięcioro z nich zdołało stanąć na podium zdobywając łącznie 8 pucharów.

Trzy najmłodsze reprezentantki klubu  – Jolanta Śmietana, Karina Korona oraz Izabela Mielech nie miały sobie równych, zdobywając pierwsze miejsca zarówno w konkurencji kata jak i kumite. Najmłodsza nasza zawodniczka Jola, po wykonaniu kata, otrzymała bardzo wysokie noty sędziowskie oraz ogromne brawa od zgromadzonej w hali publiczności. Karina kontynuuje swoją zwycięską passę w kumite. To jej trzeci z rzędu triumf na zawodach i zarazem 5 podium w tej kategorii w tym roku. Iza, w zaciętej i wyrównanej walce finałowej, w ostatnich sekundach, wykonując technikę punktowaną na wazari, zdołała przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Wiktoria Bilska w konkurencji kata, po raz kolejny, zaprezentowała bardzo wysoki poziom i wyszkolenie techniczne, co zaowocowało zdobyciem I miejsca. Dla Macieja Szybiaka zawody te okazały się przełomowe, pierwszy raz w swojej karierze zawodniczej wywalczył podium w konkurencji kumite zdobywając III miejsce. Sportowego szczęścia zabrakło tym razem pozostałym naszym zawodnikom: Antoniemu Przybyle, Annie Szubert, Pauli Szybisty i Aleksandrze Szynadak.


W tym samym dniu w miejscowości Hostinne rozegrano Otwarte Mistrzostwa Republiki Czeskiej Karate Kyokushin. W turnieju rywalizowało (tylko kategoria kumite) 107 zawodników z 24 klubów karate z Czech, Polski, Słowacji, Ukrainy oraz Węgier. Krośnieński Klub Kyokushin Karate reprezentowało sześciu karateków, którzy łącznie zdobyli 5 trofeów.

Medal z najcenniejszego dla sportowca kruszcu wywalczył, po stoczeniu trzech emocjonujących walk, Aleks Łączak. Mimo wagi poniżej 40 kg, Aleks trafił do kategorii +40kg, jednak nie miał problemów z pokonaniem Czecha (zawodnik z zielonym pasem) oraz  dwóch cięższych rodaków.

Czasem potrzeba przejechać ponad 600 km, by w półfinale skrzyżować rękawice z klubowym kolegą – doświadczył tego Jakub Prajsnar, który z czeskiego turnieju przywiózł srebrny krążek, finał przegrywając z zawodnikiem gospodarzy. Półfinałowym przeciwnikiem Kuby był Karol Prajsnar, który po zaciętej dogrywce, musiał uznać wyższość „przyjaciela z podwórka” i ostatecznie uplasował się na najniższym stopniu podium. Oliwia Krupa, nasza utalentowana fighterka, również po bardzo wyrównanej walce i dogrywce, wywalczyła brąz. Maja Wajda pokazowo wygrała pierwszy pojedynek, w drugim uległa przeciwniczce, jednak w trzeciej walce pokazała sportowego ducha i pewnie sięgnęła po brąz.

Najmłodsza zawodniczka, Emilia Gazda, w swojej pierwszej walce trafiła na znacznie wyższą i cięższą zawodniczkę (żółty pas) – ogromne brawa i gratulację za odważną postawę – niestety, czeski turniej nie okazał się dla Emilki „medalowy”.

Więcej informacji z kategorii Karate