wtorek, 26 września 2017

Siedem medali karateków na Akademickich Mistrzostwach Polski

6 maja 2017r w Krakowie odbyły się IV Akademickie Mistrzostwa Polski w karate kyokushin. Nasi studenci wywalczyli siedem medali.

Gospodarzem Mistrzostw był Uniwersytet Jagielloński. Wzięło w nich udział 104 zawodników z 34 uczelni w Polsce.

Spośród naszych zawodników najlepszy start zanotował Oskar Kapitowski z Uniwersytetu Rzeszowskiego. W wadze do 70 kg dotarł do finału, w którym przegrał z Danielem Sternikiem z AWF Warszawa.

Na najniższym stopniu podium w kumite stanęli: Izabela Dec – 60 kg, Adiana Dejmiczuk – 60 kg, Karol Magura – 70 kg, Konrad Adamiak – 80 kg (wszyscy Politechnika Rzeszowska) oraz Dawid Nguyen Quang – 65 kg (PWSZ Krosno). Dawid wystartował również w kata, w którym wywalczył swój drugi brąz na tych mistrzostwach.

W klasyfikacji drużynowej 9. miejsce zajęła Politechnika Rzeszowska, 11. Uniwersytet Rzeszowski, 20. PWSZ Krosno, a 22. WSPiA Rzeszów.