poniedziałek, 24 lipca 2017

Sensacja w Przemyślu – awans Czuwaju w PP

Piłkarze ręczni Czuwaju Przemyśl sprawili swoim kibicom wspaniały prezent pod choinkę, wygrywając w 1/16 Pucharu Polski z superligowym Górnikiem Zabrze.

Spotkanie odbyło się w Przemyślu. Górnik jest aktualnie szóstą drużyną PGNiG Superligi, a w ubiegłorocznej edycji Pucharu Polski zajął trzecie miejsce w Final Four. Przemyślanie natomiast są jednym z głównych kandydatów I Ligi do awansu. Obecnie zakończyli rundę jesienną na trzecim miejscu.

Wczorajszy mecz lepiej zaczęli “Górnicy”, którzy rzucili pierwsze cztery bramki. Gospodarze wzięli się skutecznie do roboty i w 11. minucie prowadzili 7:6. W 23. minucie to goście ponownie wyszli na prowadzenie 15:12, ale po chwili “Harcerze” wyrównali i było po 15. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 18:18.

Po zmianie stron żadnej z drużyn nie udało się uzyskać większej przewagi. Po każdym wyjściu którejś z nich na prowadzenie, przeciwnik wyrównywał stan rywalizacji. Remis pojawiał się na tablicy wyników aż 11 razy. Ostatni remis miał miejsce w 51. minucie (32:32). Kolejne trzy bramki rzucili miejscowi i na trzy minuty przed końcem wyszli na prowadzenie 35:32. Górnik próbował gonić, ale zdołał rzucić tylko dwie bramki z rzutów karnych i to Czuwaj Przemyśl znalazł się w 1/8 Pucharu Polski.

Najwięcej bramek dla gospodarzy rzucili: Biernat (10), Kubisztal (8), Puszkarski (6). Dla gości: Tokaj (10).

Porażka Górnika, była to jedyna przegrana zespołu z PGNiG Superligi na tym poziomie rozgrywek.

Drugi z naszych reprezentantów w Pucharze Polski – SPR Stal Mielec swój mecz rozegra 28 stycznia w Tarnowie z miejscowym SPR PWSZ.