sobota, 16 grudnia 2017

Osiem medali podkarpackich lekkoatletów na MP U-16

W Białej Podlaskiej odbyły się Mistrzostwa Polski U-16 w lekkiej atletyce. Najlepiej wypadli sprinterzy z Oliwerem Wdowikiem (CWKS Resovia) na czele.

Spośród 40-osobowej reprezentacji Woj. Podkarpackiego aż 4 medale zdobyli sprinterzy. Trzy z nich były udziałem Oliwera Wdowika. Podopieczny trenera Janusza Mazura zanotował życiowy start. Zwyciężył w biegu na 100 m, był drugi na 200 m oraz poprowadził sztafetę 4×100 m do Mistrzostwa Polski.

Z naszego regionu wywodzi się tez nowa Mistrzyni Polski U-16 w biegu na 100 m kobiet, podopieczna trenera Bogdana Karkuta – Magdalena Niemczyk (UKS Tiki-Taka Kolbuszowa.

Na najwyższym stopniu podium stanęła również Oliwia Pelczarska (KS Komunalni Sanok) w rywalizacji w rzut oszczepem. Zawodniczka trenowana na co dzień przez Ryszarda Długosza oddała fenomenalny rzut w ostatnim podejściu na odległość 41.80 m i znokautowała rywalki.

Drugie miejsce w biegu na 2 km zajął Paweł Furman (CWKS Resovia). Uzyskując czas 5:53.54 ustanowił swój nowy rekord życiowy. Również srebrny medal wywalczył Dawid Piłat (LKS Stal Mielec) w rzucie młotem. Podopieczny Ryszarda Jakubowskiego już w pierwszym rzucie posłał młot na odległość 60.26, która dała mu Wicemistrzostwo Polski.

Z brązowym medalem z Białej Podlaskiej wrócił Mateusz Kopeć (KKS Victoria Stalowa Wola). Wychowanek Roberta Matuszaka zapewnił sobie trzecie miejsce pchnięciem na odległość 14.41 m.

CWKS Resovia Rzeszów zdobywając 4 medale (2 złote i 2 srebrne) wygrała klasyfikację medalową Mistrzostw!