sobota, 16 grudnia 2017

Nasi strażacy medalistami Mistrzostw Świata

9-osobowa reprezentacja Sportowego Klubu Pożarniczego „Strażak” – PSP Podkarpacie wzięła udział w XVII Mistrzostwa Świata Policjantów i Strażaków „World Police&Fire Games 2017”.

Mistrzostwa odbyły się w dniach 7-16 sierpnia 2017 roku w Los Angeles w Stanach Zjednoczonych. Nasi strażacy rywalizowali w konkurencjach lekkoatletycznych oraz w pływaniu i spisali się wyśmienicie.

Czterokrotnie na podium stawał Andrzej Szpunar – funkcjonariusz KM PSP w Rzeszowie. Dwa razy był drugi indywidualnie w kategorii M40-44 – w biegu przełajowym na 10 km oraz w półmaratonie. Dwukrotnie na podium stawała również polska sztafeta w składzie: Andrzej Szpunar, Arkadiusz Janicki (KP PSP Jarosław) i Mateusz Telesz (KW PSP Rzeszów). Nasi strażacy zajęli drugie miejsce w biegu przełajowym na 10 km i trzecie w półmaratonie.

Blisko podium byli Arkadiusz Janicki (KP PSP Jarosław), który był czwarty w w biegu na 10 km i piąty w półmaratonie w kat. M35-39 oraz Jadwiga Lis (KW PSP Rzeszów) – piąta na 10 km w kat. K18-29. Dwukrotnie 11. miejsce zajął Mateusz Telesz (KW PSP Rzeszów).

Nasi reprezentanci stawali również na podium w pływaniu. W rywalizacji w kategorii 40+ drużyna w składzie: Mariusz Wójcicki (KW PSP Rzeszów), Grzegorz Wójcicki (KM PSP Rzeszów), Sylwester Szewc (KM PSP Tarnobrzeg) i Piotr Wawrzynkiewicz (SGSP) zajęła brązowy medal w sztafecie 4×50 m stylem dowolnym oraz brązowy medal w sztafecie 4×50 m stylem zmiennym.