sobota, 16 grudnia 2017

Mistrz Bartusik!

Judoka Millenium Rzeszów Michał Bartusik po raz czwarty został Mistrzem Polski Seniorów, ale po raz pierwszy w kat. 73 kg.

To były pierwsze Mistrzostwa Michała Bartusika w kat. 73 kg (dotychczas największe sukcesy odnosił w wadze do 66 kg). W Opolu na starcie do walki o złoto w tej kategorii stanęło aż 31 zawodników z całej Polski. Podopieczny trenera Piotra Majchera rozpoczął od pokonania Sebastiana Gwóździa (Czarni Bytom) w pierwszej i Bartosza Karasia (Wisła Kraków) w drugiej rundzie.

W ćwierćfinale naprzeciwko Bartusika stanął ubiegłoroczny Mistrz Polski w kat. 73 kg Wiktor Mrówczyński (AZS AWF Katowice). Konfrontacja dwóch złotych medalistów z 2016 roku wypadła na korzyść Michała. Dla Mrówczyńskiego była to jedyna porażka w Opolu (zakończył Mistrzostwa z brązem).

W półfinale zawodnik Millenium Rzeszów pokonał Arkadiusza Kisielewicza (Gwardia Wrocław), a w finale był zdecydowanie lepszy od Mateusza Garbacza (Żak Kielce) i dzięki udanej akcji na waza-ari został najlepszym zawodnikiem w Polsce.

W Opolu walczyli również dwaj inni zawodnicy Millenium. Norbert Majcher zwyciężył w pierwszym pojedynku w wadze 81 kg z Błażejem Mielcarkiem (AZS AWFiS Gdańsk), ale uległ w kolejnej walce Bartoszowi Ponichterze ze Skierniewic.

W wadze 60 kg pierwszą walkę przegrał Sebastian Rogoża. Jego rywal Adrian Wala (AZS AWF Katowice) dotarł do finału, więc Sebastian otrzymał kolejną szansę w repasażach. Niestety przegrał w pierwszej walce z Bartłomiejem Kotem (AZS UW Warszawa).