Idź do ...

Podkarpacki Sport

Wiadomości sportowe regionu.

REKLAMA: PodkarpackiSport.pl

poniedziałek, 24 lipca 2017

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w badmintonie i kwalifikacje OOM


29 kwietnia w Szczucinie rozegrane zostały Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Badmintonie z udziałem 16 klubów z Małopolski i Podkarpacia.

Podkarpacie reprezentowały następujące kluby: Jagiellonka Medyka, UKS Start Widełka, UKS Sokół Ropczyce, UKS Orbitek Straszęcin, UMKS Dubiecko, RKB Rzeszów, UKS MixTeam Tarnowiec, MKS Stal Nowa Dęba, UKSB Volant Mielec, UKS Arka Umieszcz.

Rywalizacja trwająca 8 godzin przyniosła zwycięstwo naszej reprezentacji 33-22.  Pojedynki półfinałowe i finałowe stały na bardzo wysokim poziomie i przyniosły wiele wrażeń zebranej publiczności.  W poszczególnych grach punkty dla naszego województwa zdobyli:
Gra pojedyncza dziewcząt:
1 m Jessica Orzechowicz – MixTeam Tarnowiec
2 m Joanna Szerszeń – UKS Orbitek Straszęcin
3-4 m Amelia Bukowińska, Ewelina Pawlus UMKS Dubiecko
Gra pojedyncza chłopców:
1 m Szymon Maciąg – UKS Start Widełka
3-4 m Konrad Krystek UKS – Orbitek Straszęcin, Jakub Suszyński – MKS Stal Nowa Dęba
5-8 m Olaf Warnecki RKB Rzeszów,
Gra podwójna dziewcząt:
1 m – Joanna Szerszeń/Aleksandra Szela – UKS Orbitek Straszęcin
3-4 m – Amelia Bukowińska/Ewelina Pawlus UMKS Dubiecko, Emilia Skrzek/Klaudia Zator – UKS Orbitek Straszęcin
5-8 m – Daria Langner/Eliza Piękoś – UKS Orbitek Straszęcin, Zofia Dziedzic/Patrycja Jodłowska –UKS Sokół Ropczyce
Gra podwójna chłopców:
1 m Szymon Maciąg – UKS Start Widełka/Konrad Krysek – UKS Orbitek Straszęcin
2 m Jakub Suszyński – MKS Stal Nowa Dęba/Michał Kosztyło – UKS Orbitek Straszęcin
5-8 m Arkadiusz Dydyński/Gabriel Grzyb – UKS Orbitek Straszęcin
Gra mieszana:
1 m Jessica Orzechowicz – MixTeam Tarnowiec/ Michał Kosztyło – UKS Orbitek Straszęcin
2 m Emilia Skrzek/ Arkadiusz Dydyński – UKS Orbitek Straszęcin
3-4 m – Olaf Warnecki RKB Rzeszów/ Aleksandra Szela – UKS Orbitek Straszęcin
5-8 m – Klaudia Zator/ Gabriel Grzyb – UKS Orbitek Straszęcin

Podsumowując punkty dla Podkarpacia zdobyły następujące kluby:
UKS Orbitek Straszęcin – 16,5 pkt
UKS MixTeam Tarnowiec – 4,5 pkt
UKS Start Widełka -4,5 pkt
UMKS Dubiecko – 3 pkt
MKS Stal Nowa Dęba – 2 pkt.
RKB Rzeszów – 1,5 pkt
UKS Sokół Ropczyce – 1 pkt.

Klasyfikacja generalna klubów punktujących przedstawia się następująco:
1 miejsce – UKS Orbitek Straszęcin – 16,5 pkt
2 miejsce – UMKS Junis Szczucin – 9 pkt.
3 miejsce – UKS KSB Kraków – 6 pkt.
4 miejsce – UKS Start Widełka  – 4,5 pkt; UKS MixTeam Tarnowiec – 4,5 pkt.
5 miejsce – Spartakus Niepołomice – 4 pkt
6 miejsce – UMKS Dubiecko – 3 pkt
7 miejsce – MKS Stal Nowa Dęba – 2 pkt, AZSAGH Kraków – 2 pkt.
8 miejsce  – RKB Rzeszów – 1,5 pkt.
9 miejsce – UKS Sokół Ropczyce – 1 pkt, UKS Orliki Ropica Polska – 1 pkt.


Kwalifikacje do OOM

Wraz z Międzywojewódzkim Mistrzostwami  Młodzików rozgrywanymi na hali OSiR w Szczucinie odbyły się kwalifikacje makroregionalne do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Babimoście. W wyniku rozegranych kwalifikacji awans uzyskali :
w grze pojedynczej dziewcząt : Magdalena Golenia – UKS Orbitek Straszęcin, Maria Dziedzic – UKS Sokół Ropczyce,
– w grze mieszanej: Rafał Lejko / Natalia Róg – MKS Stal Nowa Dęba,  Beata Mycek – MKS Stal Nowa Dęba/Sebastian Bilbin – SKB Suwałki,
w grze podwójnej chłopców:  Krzysztof Płoch – UKS Start Widełka/Maciej Nagły MKS KSOS Kraków,
w grze podwójnej dziewcząt: Klaudia Bukowińska – RKB Rzeszów/Aleksandra Jodłowska – UKS Sokół Ropczyce i Maria Dziedzic – UKS Sokół Ropczyce/Zofia Tomczyk – MKS Stal Nowa Dęba.

Ponadto z listy i innych eliminacji awans do OOMŁ w Babimoście uzyskali:
– w grze pojedynczej dziewcząt: Klaudia Bukowińska – RKB Rzeszów,
– w grze pojedynczej chłopców : Patryk Kordek – UKS Aktywna Piątka Przemyśl,
– w grze podwójnej dziewcząt : Magdalena Golenia – UKS Orbitek Straszęcin/Natalia Róg MKS Stal Nowa Dęba,
– w grze podwójnej chłopców:  Rafał Lejko – MKS Stal Nowa Dęba/ Jakub Kufel – UKS Orbitek Straszęcin,
– w grze mieszanej: Patryk Kordek – UKS Aktywna Piątka Przemyśl/Dominika Kwaśnik Beninca K-Koźle
Jakub Kufel – UKS Orbitek Straszęcin/Joanna Dorawa –MKB Lednik Miastko.

Reasumując reprezentacja Podkarpacia na turniej mistrzowski w Babimoście liczyła będzie 11 zawodników z 6 klubów. ​

Więcej informacji z kategorii Badminton