piątek, 17 listopada 2017

Międzynarodowy sukces tenisistki ze Stalowej Woli

W ostatnim tygodniu czerwca Lena Takmadżan wystartowała w turnieju Kristof Vliegen Youth Cup w Brukseli. W grze podwójnej dotarła aż do finału.

Turniej w Belgii był rozgrywany w ramach cyklu Tennis Europe. Zawodniczka MKT Stalowa Wola wystartowała w kategorii do lat 16.

W rywalizacji deblowej Lena zagrała w parze z Magdą Wawrowską z Warszawy. W ćwierćfinale Polki pokonały debel z Belgii Lucie Rabiot i Pauline Weijnjes 7/6 6/3, a w półfinale parę rosyjsko-niemiecką, rozstawioną z numerem 1. – Veronika Solovyeva i Joelle Steur 6/4 6/4. W finale Lena i Magda uległy parze Audrey Liegeois i Mila Zannier z Belgii w stosunku 7/5 4/6 5/10 i ostatecznie zajęły drugie miejsce.

Lena startowała również w grze pojedynczej. Pierwszą rundę pokonała dzięki walkowerowi, natomiast w drugiej rundzie, po bardzo dobrym i wyjątkowo zaciętym pojedynku (4/6 6/3 3/6), musiała uznać wyższość turniejowej dwójki – Nanne Vandewinkel z Belgii.

To drugi w tym roku start młodej tenisistki w zawodach cyklu Tennis Europe. Poprzednie, rozegrane w Radomiu, Lena ukończyła na tym samym etapie w singlu i na półfinale w deblu. W europejskim rankingu do lat 16 zajmuje 943. miejsce.

Źródło: MKT Stalowa Wola