sobota, 16 grudnia 2017

Medalowy start judoków z Krosna w Rumunii

16 września w rumuńskiej miejscowości Arad odbył się XV Międzynarodowy Turniej Judo. Wzięło w nim udział 9 zawodników UKS 15 Krosno.

Turniej zgromadził około 200 judoków z Europy Wschodniej. Na zaproszenie klubu Gloria Arad w turnieju wziął udział również klub z Krosna. Walki toczyły się na 3 matach i dostarczały sporo wrażeń ze względu na wysoki poziom zawodów. Judocy wystąpili w kategorii dzieci oraz młodzików stosując techniki rzutów, podcięć i dźwigni.

Zawodnicy pod opieką trenera Mirosława Nowickiego zdobyli 5 medali. Złoto wywalczyła Joanna Bednarz, srebrne medale zdobyły Judyta Borkowska, Anna Bednarz i Zuzanna Koś, a na najniższym stopniu podium stanęła Renata Nowak. Miejsca tuż za podium zajęli – Filip Bęben, Aleksander Findysz, Mateusz Gromek i Mikołaj Szeja.

Start judoków w Rumunii był pierwszym startem po przerwie wakacyjnej i bardzo cieszy wynik, forma zawodników rośnie. Możliwość konfrontacji i zdobyte doświadczenie z mocnymi zawodnikami z Europy zaowocuje na kolejnych turniejach, szczególnie że przed nimi wiele startów krajowych i międzynarodowych.

Po bardzo dobrych walkach UKS 15 Krosno zajęła wysokie 3 miejsce w kategorii zawodniczek.