poniedziałek, 01 maja 2017

Marcela Marcisz tuż za podium Mistrzostw Polski

38 zawodników i 38 zawodniczek wystartowało w Mistrzostwach Polski Seniorów w biegach narciarskich. Dwukrotnie tuż za podium rywalizację kończyła Marcela Marcisz.

Narciarze rywalizowali na trasach Kubalonki w sprintach oraz na dystansach 5 km (kobiety i 10 km (mężczyźni) stylem klasycznym.

Pierwszego dnia odbyły się biegi sprinterskie. W finale pobiegła zawodniczka MKS Halicz Ustrzyki Dolne – Marcela Marcisz. Jedną z jej rywalek była jej młodsza siostra – Izabela, która reprezentuje barwy SS Prządki Ski. Lepsza okazała się młodsza z sióstr, która zajęła czwarte miejsce tuz przed Marcelą. Dobrze spisała się również Andżelika Szyszka (Halicz), która odpadła w półfinale i została sklasyfikowana na 7. miejscu.

W biegu na dystansie 5 km stylem klasycznym kolejność obu sióstr była taka sama, z tym że Izabela ukończyła bieg na najniższym stopniu podium. Marceli zabrakło do niej niespełna 9 sekund.