wtorek, 17 października 2017

Łucznicy rywalizowali na Memoriale Gromskiego i Wiśniowskiej

Wyniki
format_list_numbered

Ponad 60-ciu młodych łuczników z podkarpackich klubów rywalizowało w ubiegłą sobotę w „XXXIII Memoriale Antoniego Gromskiego i XV Katarzyny Wiśnowskiej”.

Kolejny rok z rzędu na obiekcie sportowym starostwa powiatowego przy ul. Miłocińskiej 42 w Rzeszowie Rzeszowski Okręgowy Związek Łuczniczy wraz z SKS „Piast 25” Rzeszów przeprowadził zawody łucznicze dla dzieci do lat 15. Tym razem uczestniczyli w nich tylko zawodnicy
z Podkarpacia.

W rywalizacji młodzika na dystansie 50 i 30 m wśród dziewcząt zwyciężyła niezawodna w tym roku wielokrotna halowa mistrzyni Polski zawodniczka UKS „Tramp” Jarosław Sylwia Zając, a wynik 660 pkt świadczy o klasie zawodniczki i jej aspiracjach do kadry narodowej. Drugie miejsce zajęła Ewa Janocha z klubu ŁKS „Sagit” Humniska (559 pkt), a trzecie Natalia Babiak z UKS „Tramp” (552 pkt).

Wśród chłopców również zwyciężył zawodnik „Trampu” Dawid Nowak (641 pkt), drugie miejsce zajął Michał Stach z MUKS „Podkarpacie” Jedlicze (638 pkt), a trzecie zawodnik z rzeszowskiego klubu SKS „Piast 25” Jakub Byś (604 pkt). Jakub jest zawodnikiem niepełnosprawnym i strzela z pozycji siedząc na wózku.

W kategorii dziecko wśród dziewczynek zwyciężyła zawodniczka MUKS „Podkarpacie” Jedlicze Kubit Malwina, która wynikiem 688 pkt pokonała zawodniczkę LKS „Makovia” Makowisko Urszulę Kutyłę (657 pkt), trzecia była jej klubowa koleżanka Wiktoria Krupa (614 pkt). U chłopców zwyciężył zawodnik LKS „Jar” Kielnarowa Bil Krystian (665 pkt), drugie miejsce zajął Wiktor Kutyła z „Makovii” (632 pkt), a trzecie Kacper Przywara z UKS „Sajdak” Głogów Młp.(608 pkt).

Gośćmi Memoriału była kilkuosobowa grupa wychowanków Katarzyny Wiśniowskiej i Antoniego Gromskiego m.in. Jan Popowicz olimpijczyk z Montrealu i Maria Szeliga olimpijka z Moskwy, którzy z sentymentem wspominali swoich trenerów oraz wymieniali się spostrzeżeniami na temat sprzętu oraz technik strzelania. Spróbowali również swoich sił w strzelaniu z łuku w mini turnieju. Okazuje się, że tak jak jazdy na rowerze nie zapomina się również techniki strzelania z łuku. Weterani zadeklarowali chęć dalszych spotka.