niedziela, 25 czerwca 2017

Ligowe podsumowanie tygodnia – 6/2017

Fantastyczny mecz Ligi Mistrzów w Tarnobrzegu, powrót piłkarzy ręcznych na parkiety, skuteczne pogonie Miasta Szkła i MCS Przemyśl.

podkarpackieligi_baner_800x480

Tenis stołowy. LIGA MISTRZYŃ. Nie lada wyczynu dokonały tenisistki stołowe KTS Siarki Tarnobrzeg. Po porażce w pierwszym meczu ćwierćfinałowym z UCAM Cartagena 0:3, zwyciężyły u siebie w takim samym stosunku. Sprawa awansu mogła rozstrzygnąć się już w pierwszym pojedynku. Ying Han wygrała pojedynek z Tetyaną Bilenko, w którym przegrała dwa pierwsze sety. W drugim pojedynku Victoria Pavlovich pokonała 3:0 Julię Necula i o awansie do kolejnej rundy zdecydował pojedynek Qian Li z Matilda Ekholm. “Mała” mogła przegrać nawet dwa sety, jednak zwyciężyła w trzech zaciętych, granych na przewagi setach (drugi 16:14), a KTS awansował do półfinału.
EKSTRAKLASA. Dwa dni po sukcesie w rozgrywkach międzynarodowych, Mistrzynie Polski udały się do Częstochowy na mecz ligowy. Zwyciężyły 3:1.
SUPERLIGA. Wyjazdowe zwycięstwo z Dojlidami Białystok odnieśli tenisiści Politechniki Rzeszów. W pierwszym pojedynku zawodnik gospodarzy Wang Zeng Yi pokonał 3:0 Tomasza Lewandowskiego. Kolejne dwa bardzo zacięte pojedynki zakończyły się w wygraną zawodników gości po 3:2. Lakeev pokonał Platonova, a Gołębiowski był lepszy od Khanina. Decydujący mecz rozegrali Zeng Yi z Lakeevem. Zwyciężył 2:1 zawodnik Politechniki i to goście wygrali mecz.
Druga nasza drużyna PKS Kolping Frac Jarosław podejmowała trzecią drużynę w tabeli Dekorglass Działdowo. Gospodarze przegrali 1:3, a jedyny wygrany pojedynek był zasługą Gustavo Tsuboi. Tabela: 1. AZS Gdańsk (26), 6. Politechnika (20), 10. Kolping (12).

7:3

Piłka ręczna. SUPERLIGA. Po blisko dwumiesięcznej przerwie wznowili rozgrywki piłkarze ręczni i od razu w odstępie kilku dni rozegrali dwie kolejki. Stal Mielec wygrała pierwszy mecz w tym roku pokonując w Elblągu drużynę Meble Wójcik 20:21. Bohaterem spotkania był bramkarz Stali Tomasz Wiśniewski. Na uwagę zasługuje fakt, że nie dał się pokonać przez pierwsze 11 minut drugiej połowy. Jego koledzy nie najlepiej spisywali się w ataku i wypracowali w tym czasie tylko 4 bramki przewagi. W końcówce meczu przy stanie po 20 goście wykorzystali rzut karny i zainkasowali dwa punkty. Najwięcej bramek rzucił Oleksandr Kyrylenko – 6.
Trzy dni później do Mielca przyjechali Mistrzowie Polski z Kielc. Pierwsza połowa była bardzo wyrównana, a wynik cały czas oscylował w okolicach remisu. Druga połowa to powolne, ale sukcesywne budowanie przewagi przez kielczan, którzy ostatecznie zwyciężyli 23:35. Najwięcej bramek rzucili Oleksandr Kyrylenko (6) i Łukasz Janyst (4). Tabela Gr. Pomarańczowa: 1. Wisła Płock (41), 5. Stal Mielec (13).
I LIGA. Pierwszy mecz ligowy po przerwie Czuwaj Przemyśl rozegrał w Kaliszu z wiceliderem rozgrywek. Gospodarze prowadzili od początku meczu. Na uwagę zasługuje fakt, że przemyślanie pierwszego gola rzucili dopiero w 13. minucie. To zadecydowało o wyniku pierwszej połowy (17:12). W drugiej połowie goście gonili wynik, ale granie w osłabieniu skutecznie to uniemożliwiało. W końcówce udało im się doprowadzić do wyniku 28:25, ale na więcej nie pozwolili gospodarze. Najwięcej bramek rzucili: Kroczek (6), Stołowski (5). Tabela: 1. Piekary Śląskie (24), 6. Czuwaj (17)

37:21 (15:11)

Futsal. Heiro Rzeszów w niedzielę zmierzyło się z wiceliderem 1 ligi futsalu, LEX Kancelarią Słomniki, w ramach meczu 1/16 Halowego Pucharu Polski. Gospodarze na prowadzenie wyszli już w pierwszej minucie po golu Piotra Codello. Goście wyrównali w 11. minucie, a pierwszą połowę zakończyli prowadzeniem 1:2. Drugą połowę Kancelaria rozpoczęła od podwyższenia prowadzenia na 1:4. Nadzieję na korzystny wynik dał Andrij Łuciw, zmniejszając straty w 28. minucie. Niestety trzy bramki gości w kolejnych trzech minutach rozwiały wątpliwości kto awansuje do kolejnej rundy. Ostatnie trafienie dla gospodarzy zanotował w 34. minucie ponownie Codello.

Puchar Polski

Heiro Rzeszów – LEX Kancelaria Słomianki
3:7 (1:2)

siatkowka_gradientSiatkówka. PLUS LIGA. Asseco Resovia zmniejszyła stratę do prowadzącej w tabeli Zaksy Kędzierzyn-Koźle. Rzeszowianie wygrali swój mecz za 3 punkty w Radomiu, pokonując Czarnych 3:1. Zarówno Zaksa i jak i Skra stracili punkty w minionej kolejce. MVP spotkania z Czarnymi uznany został Thibault Rossard, który zdobył 20 pkt (62%), w tym aż 7 asów. Tabela: 1. Zaksa (53), 2. Resovia (50), 3. Olsztyn (47).
ORLEN LIGA. Również w stosunku 3:1 zwyciężyły siatkarki Developres Rzeszów. Tym razem wygrały w Bydgoszczy z Pałacem. Najwięcej punktów zdobyły: Kamenova (17), Żabińska (16). Tabela 1. Police (51 pkt.) 4. Developres (36).
I LIGA M. Kolejne zwycięstwo zanotowali siatkarze TCV Sanok. Bez straty seta zwyciężyli w Hajnówce i awansowali na 6. miejsce w tabeli. Tabela 1. Zawiercie (45 pkt.) 6. Sanok (26).
I LIGA K. Dwa mecze i dwie porażki – to dorobek Karpat Krosno w minionym tygodniu. W 19. kolejce krośnianki przegrały w Krakowie z Proximą 3:1, natomiast trzy dni później uległy u siebie MKS-owi Kalisz po tie breaku. Tabela: 1. Warszawa (51), 10. Krosno (15).

2:3 (18:25, 21:25, 25:14, 25:20, 13:15)

koszykowka_gradientKoszykówka. Koszykarze Siarki Tarnobrzeg przegrali 17. mecz w sezonie. W miniony weekend gościli u siebie Rosę Radom. Goście od początku do końca kontrolowali przebieg spotkania. Do przerwy prowadzili 41:29, a w drugiej połowie tylko utrzymywali prowadzenie i zwyciężyli 75:61. Najwięcej punktów dla Siarki zdobyli Releford (18) i Knowles (17).
Cenne zwycięstwo odnieśli koszykarze Miasta Szkła Krosno. Na własnym parkiecie podejmowali trzecią drużynę ligi – Anwil Włocławek. Miejscowi fatalnie rozpoczęli ten mecz i po trzech i pół minutach przegrywali 6:19. Od tego momentu rozpoczęła się pogoń za Anwilem i w 27. minucie meczu krośnianie doprowadzili do remisu po 50, a po kilku minutach prowadzili 57:50. Goście jednak nie złożyli broni i odrobili tę stratę. Mecz rozstrzygnął się w ostatniej minucie. Niecelne rzuty Anwilu i skuteczne wykonywanie rzutów wolnych przez gospodarzy dało im wygraną 78:71. Najwięcej punktów: Czerapowicz (24). Tabela: 1. Zielona Góra (15-4), 6. Krosno (12-8), 17. Tarnobrzeg (3-17).
I LIGA. Nie mieli problemów z odniesieniem 18. zwycięstwa w sezonie koszykarze Max Elektro Sokół Łańcut. W Bydgoszczy wysoko pokonali Astorię 112:79. Najwięcej punktów rzucili: Sroka (26), Zywert (23 pkt. + 11 as.), Kulikowski (18). Tabela: 1. Legia (40), 2. Łańcut (40), 3. Spójnia (37).
II LIGA. Fatalny mecz rozegrali koszykarze Stali Stalowa Wola na wyjeździe z liderem rozgrywek KK Warszawa. W pierwszej i ostatniej kwarcie goście rzucili tylko po 6 punktów (!!!). W całym meczu uzyskali skuteczność na poziomie 24,6% w tym 9,5 za 3 pkt. i przegrali wynikiem 87:42. Tabela: 1. KK Warszawa (44) 5. Stal Stalowa Wola (37).
Huśtawkę nastrojów zafundowali swoim kibicom koszykarze MCS Przemyśl w meczu w Jaworznie. Goście słabo rozpoczęli mecz i po pierwszej kwarcie przegrywali 24:13, a do przerwy 45:33. Jednak początek trzeciej kwarty rozegrali koncertowo i po 6 minutach prowadzili już 47:49(!!!). Gdy w 35 minucie przemyślanie prowadzili 59:71 wydawało się, że nic im nie odbierze wygranej. Jednak od tego momentu zdobyli tylko 3 punkty. Na szczęście gospodarze nie trafili rzutu wolnego na remis na 14 sek. przed końcem i dwa punkty pojechały do Przemyśla. Najwięcej punktów: Płocica (28), Gumiński (16). Tabela: 1. Polit. Kraków (41), 7. MCS Daniel Przemyśl (31).