poniedziałek, 18 grudnia 2017

Ligowe podsumowanie tygodnia – 42/2016

Pomimo niesprzyjającej pogody piłkarzom Stali Mielec udało się odnieść cenne zwycięstwo. W Plus Lidze niepokonana jest Asseco Resovia, a dwa zwycięstwa w minionym tygodniu odnieśli koszykarze Miasta Szkła Krosno.

Piłka nożna. Piłka nożnaTrzecią wygraną w sezonie odnieśli piłkarze Stali Mielec, pokonując u siebie Miedź Legnica 1:0. Bramkę minutę po rozpoczęciu drugiej połowy zdobył Adrian Liberacki. W 65. minucie drugą żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną zobaczył Michał Bierzało. Grający w przewadze goście mieli kilka wyśmienitych okazji na wyrównanie, ale zawsze na posterunku w bramce Stali stał Marek Kozioł. W tabeli po 14 kolejkach Stal (14 pkt.) zajmuje 15. miejsce.
Pogoda nie była łaskawa dla piłkarzy Stali Stalowa Wola. Z powodu zalania boiska nie odbył się mecz z Rakowem Częstochowa. Jeden punkt wywalczyła Siarka Tarnobrzeg. „Siarkowcy” prowadzili do przerwy w Wejherowie z tamtejszym Gryfem po trafieniu Ropskiego (19′). Niestety w drugiej połowie kolejne dwie bramki strzelili gospodarze. Gdy wydawało się, że komplet punktów zostanie na Pomorzu,  wyrównał Koczon (90′). Tabela 2. Ligi: 4. Siarka Tarnobrzeg (20 pkt.), 11. Stal Stalowa Wola (16 pkt.).
Zwycięsko z pojedynku „pasiaków” wyszła Resovia Rzeszów. Biało-czerwone pasy wygrały w Jarosławiu z niebiesko-czarnymi 3-1. Goście prowadzili już 2-0 po golach Dziedzica (20′) i Kmiotka (25′). Jeszcze przed przerwą kontaktowego gola zdobył Sobol (37′). W drugiej połowie długo nikt nie mógł trafić do siatki. Zrobił to dopiero w ostatniej minucie Adrian Mołdoch (90′) i zapewnił trzy punkty Resovii. Jeden punkt wywalczyli piłkarze z Nowotańca. W 62. minucie objęli prowadzenie w meczu z Unią Tarnów po trafieniu Laskowskiego. Niestety goście wyrównali w 82. minucie. Porażkę w Daleszycach zanotowali piłkarze Karpat Krosno. Pogoda nie pozwoliła na rozegranie meczu w Rzeszowie pomiędzy Stalą i Trzebinią. Tabela III Ligi: 3. Resovia (24 pkt) 4. Stal Rzeszów (23 pkt.), 6. JKS Jarosław (21 pkt.), 14. Karpaty Krosno (13 pkt.), 15. Cosmos Nowotaniec (13 pkt.).

I Liga Kobiet

KS Rysy Bukowina T. – Sokół Kolbuszowa D.
LKS Goczałkowice-Zdrój – Resovia Rzeszów
3:2 (1:1)
0:1 (0:1)

SiatkówkaSiatkówka. Asseco Resovią Rzeszów kroczy od wygranej do wygranej. W miniony weekend rozegrała pierwszy w tym sezonie mecz przed własną publicznością, pokonując Lotos Trefl Grańsk 3-1. Najwięcej punktów dla Resovii zdobyli: Perrin (13), Ivovic (13). W tabeli prowadzi Resovia z kompletem punktów.
Rozpoczęły się rozgrywki w Orlen Lidze. Developres Rzeszów na inaugurację przegrał w Dąbrowie Górniczej 0-3. Jednak w wyniku udziału w meczu nieuprawnionej zawodniczki gospodyń władze Ligi zweryfikowały mecz jako walkower dla rzeszowianek. W drugiej kolejce Developres podejmował Budowlanych Łódź i przegrał 1-3. Najwięcej punktów zdobyły: Helić (16), Kamenova (10), Mróz (10).
Do niezwykle zaciętego pojedynku doszło w Sanoku, gdzie miejscowy TSV przegrał w pięciu setach ze Stalą Nysa. Sanoczanie prowadzili po trzech setach, jednak przegrali dwa kolejne na przewagi odpowiednio do 27 i tiebreak do 19!
Liderem Grupy 6. drugiej ligi mężczyzn pozostają Karpaty Krosno. W 4. kolejce wygrali 3-0 z Avią Świdnik. Swój mecz wygrali również siatkarze Błękitnych Ropczece. We własnej hali pokonali Dunajec Nowy Sącz 3-1.

0-3 (23:25, 13:25, 15:25)

KoszykówkaKoszykówka. W minionym tygodniu dwa mecze rozegrali koszykarze z Krosna. W poniedziałek w dokończeniu 2. kolejki zwyciężyli w Gdyni z Asseco 70:83, kontrolując wydarzenia na parkiecie od pierwszych minut. Najwięcej punktów rzucili: Maddox (18) i Czerapowicz (15).
W 3. kolejce krośnianie podejmowali u siebie Start Lublin. Po dwóch kwartach przegrywali 38:45, ale dzięki świetnej grze po przerwie, a szczególnie w ostatniej części meczu wygranej 26:12, odnieśli kolejne zwycięstwo 87:74. Najwięcej punktów zdobyli: Woolridge (20), Czerapowicz (19), Maddox (14).
Ostatniego miejsca w tabeli nie może opuścić Siarka Tarnobrzeg. W sobotę przegrali kolejne spotkanie przed własną publicznością. Tym razem ze Stalą Ostrów Wlkp. 60:69. Najwięcej punktów dla Siarki rzucili: Wojdyła (16), Brown (12) i Jakóbczyk (12). W tabeli Krosno jest na 4. miejscu, a Tarnobrzeg na 17.
Lider 1. Ligi Max Elektro Sokół Łańcut rozgromił drużynę Basketu Poznań w ich hali 48:73. Wyrównana walka toczyła się przez pierwsze 5 minut meczu do stanu po 7. Od tego momentu przewaga Sokoła tylko rosła i najwięcej wynosiła 30 punktów w czwartej kwarcie. Najwięcej punktów zdobyli: Sroka (23), Klima (15), Czerwonka (13).
Trzecie zwycięstwo odnieśli koszykarze Stali Stalowa Wola. Tym razem pokonali u siebie zespół z Kutna 102-60. Przegrali natomiast koszykarze MCS Przemyśl. W 5. kolejce 2. Ligi Gr. C grali na wyjeździe w Gliwicach i ulegli miejscowemu AZS 84-68.

84:68 (25:20, 18:14, 29:15, 12:19)

Piłka ręczna. Piłka ręcznaPiłkarze ręczni SPR Stali Mielec stają się outsiderem PGNiG Superligi. W miniony weekend przegrali kolejne spotkanie, tym razem z Azotami Puławy 29:22. Do przerwy przegrywali 11:15, ale dzięki świetnej grze bramkarza gości po kilku minutach drugiej połowy było już tylko 17:16. Gospodarze jednak kontrolowali pojedynek i dzięki świetnej końcówce zainkasowali komplet punktów. Najwięcej bramek dla Stali rzucił Wilk (6).
Po zaciętym pojedynku drużyna Czuwaju Przemyśl przegrała po zaciętym pojedynku z rezerwami Vive Targi Kielce 33:32, prowadząc do przerwy 17:16. Pomimo porażki przemyślanie utrzymali pozycję lidera 1. Ligi Grupy B.