poniedziałek, 18 grudnia 2017

Ligowe podsumowanie tygodnia – 40/2017

Niesamowite 45 minut w Jarosławiu, derby dla Siarki, niespodziewana wygrana „Czeczeńców”, Asseco uległa Mistrzom, hokeiści z Dębicy „rozstrzelani” na lodzie.

podkarpackieligi_baner_800x480

Piłka ręczna
SUPERLIGA. Stal Mielec odniosła ważne zwycięstwo przed własną publicznością pokonując MMTS Kwidzyn 37:32. Spotkanie lepiej zaczęli goście (4:1). Mielczanie odrobili straty i pierwsze prowadzenie objęli w 14. minucie (8:7). Od tego momentu to Stal dyktowała warunki i na przerwę gospodarze schodzili z pięciopunktową przewagą (19:14). Po zmianie stron goście zmniejszyli straty i w 48. min. było tylko 28:26 dla Stali. Końcówka meczu należała jednak do mielczan i to oni zwyciężyli 37:32. Najwięcej bramek dla Stali rzucił Wiktor Kawka (11). Tabela: 1. Vive Kielce (21 pkt.), 13. Stal Mielec (6).
I LIGA. Czuwaj Przemyśl wygrał czwarty mecz w sezonie i awansował na pozycję lidera I Ligi. Spotkanie z KSZO Ostrowiec zostało rozstrzygnięte w pierwszej połowie wygranej przez miejscowych 16:8. W drugiej połowie „Harcerze” utrzymywali wysokie prowadzeni i pewnie zgarnęli komplet punktów. Najwięcej punktów rzucili: Kulka (8), Stołowski (7). Tabela: 1. Czuwaj Przemyśl (9).

Siatkówka
PLUSLIGA. Asseco Resovia rozegrała dwa mecze w minionym tygodniu. W drugiej kolejce wybrała się do Bielska Białej, gdzie po przeciętnym meczu pokonała miejscowy BBTS 3:1. Najwięcej punktów zdobyli: Jakub Jarosz (25/58%), Aleksander Śliwka (13/50%) i Marcin Możdżonek (13/62% – 4 bloki).
W kolejnym meczu na Podpromie przyjechała drużyna ZAKSy Kędzierzyn-Koźle. Mistrzowie Polski wysoko postawili poprzeczkę, a mimo to mecz toczył się „na styku”. Już pierwszy set zwiastował zacięte spotkanie bo rzeszowianie wygrali dopiero po rozegraniu aż 68 punktów (35:33). Kolejne partie padły jednak łupem przyjezdnych i to ZAKSA wracała do domu z kompletem punktów. Najlepszym zawodnikiem Asseco był Aleksander Śliwka, który zdobył 24 punkty przy skuteczności 59%. Tabela: 1. Olsztyn (9 pkt), 4. Resovia (6).

Żużel
BARAŻ O I LIGĘ. Po przegranym przez Stal Rzeszów pierwszym meczu barażowym, tylko najwięksi optymiści liczyli na odrobienie strat w rewanżu. Niestety lublinianie bardzo szybko nawet im wybili z głowy taką możliwość. Po pierwszych trzech biegach było 14:4 dla Motoru i stało się jasne, że rzeszowianie spadną do drugiej ligi. Ostatni dwunasty rozegrany bieg był jedynym wygranym przez Stal. Po nim sędzia zakończył zawody wynikiem 47:25. Najwięcej punktów dla Stali zdobył D. Lampart (12).

BARAŻ O I LIGĘ

Motor Lublin – Stal Rzeszów
47:25 (99:63)

Hokej na lodzie
I LIGA. Bolesną lekcję hokeja zaliczyli zawodnicy UKH Dębica. Mecze trzeciej i czwartej kolejki rozegrali w Krynicy. Gospodarze urządzili sobie trening strzelecki i w dwóch spotkaniach zaaplikowali przyjezdnym aż 31 (!) bramek, nie dając dębiczanom strzelić choćby jednego gola.
2. LIGA SŁOWACKA. Czwarty mecz rozegrali hokeiści Ciarko KH 58 Sanok w lidze słowackiej i po raz trzeci po 60 minutach na tablicy wyników widniał remis. Wynik meczu w 46. sekundzie otworzył Marcin Biały. Kolejne dwie bramki strzelili goście, ale w końcówce pierwszej tercji wyrównał Maciej Mermer. W drugiej partii kolejne dwa trafienia dołożyli przyjezdni i było 2:4. W trzeciej tercji nadzieję na punkty dał Marcin Biały, który w 51. minucie strzelił kontaktowego gola, a na 4 min. przed końcem wyrównał Maciej Witan. Niestety po dwóch minutach dogrywki gola w przewadze zdobyli goście i wygrali mecz 5:4. Tabela: 1. MHK Martin (9 pkt), 8. KH Sanok (4).

Piłka nożna
I LIGA. „Na tarczy” wrócili z Suwałk piłkarze Stali Mielec. W meczu 12. kolejki przegrali z miejscowymi Wigrami 0:2, tracąc bramki w 54′ i 95′. Tabela: 1. Opole (23 pkt.), 5. Mielec (18).
II LIGA. W Siarka Tarnobrzeg zwyciężyła w drugoligowych derbach Podkarpacia. Nominalnym gospodarzem była Stal Stalowa Wola, ale ze względu na remont własnego obiektu mecz odbył się w Tarnobrzegu. „Siarkowcy” wykorzystali ten atut. Do 60. minuty wynik brzmiał 0:0. Wtedy to prowadzenie Siarce dał Patryk Mikita. Gdy w 78. minucie wyrównał Sebastian Zalepa wydawało się, że drużyny podziela się punktami. Tarnobrzeżanie jednak rozwiali wątpliwości trzy minuty później. Zwycięskiego gola zdobył Krzysztof Ropski. Tabela: 1. Warta (25 pkt), 6. Siarka Tarnobrzeg (20), 14. Stal Stalowa Wola (12).
III LIGA. Niesamowitego wyczynu dokonali piłkarze JKS Jarosław. W meczu ze Spartakusem Daleszyce zdobyli aż 6 (!) bramek w pierwszej połowie. Na listę strzelców wpisywali się kolejno: Szymon Urbaniak (12′ i 14′), Krzysztof Zawiślak (18′ i 22′), Bartłomiej Gliniak (30′-k) i Kamil Stachyra (32′). Taki wynik sprawił, że na drugą połowę gospodarze wyszli zbyt rozluźnieni i w sześć minut stracili trzy bramki. Zimny prysznic był skuteczny i miejscowi dali się pokonać jeszcze tylko raz w 79′ i zwyciężyli ostatecznie 6:4. Remisy zanotowały Resovia i Stal Rzeszów i straciły pozycję liderów tabeli. Tabela: 1. Oświęcim (23 pkt.), 2. Resovia (22), 3. Stal Rzeszów (22), 6. Wólczanka (20), 12. Karpaty (9), 16. Jarosław (8).