niedziela, 19 listopada 2017

Ligowe podsumowanie tygodnia – 39/2017

Asseco pewnie wygrywa na inaugurację, tenisiści stołowi zaczynają ze zmiennym szczęściem, hokeiści z Sanoka pechowo, Rzeszów rządzi w III Lidze.

podkarpackieligi_baner_800x480

Siatkówka
PLUSLIGA. Po wielomiesięcznej przerwie na parkiety wrócili siatkarze. Asseco Resovia rozpoczęła sezon meczem przed własną publicznością z Dafi Społem Kielce. Po dobrym spotkaniu gospodarze zwyciężyli pewnie w trzech setach, kontrolując wydarzenia na boisku od pierwszej do ostatniej piłki. Najlepszym zawodnikiem meczu uznany został Aleksander Śliwka, który zdobył najwięcej punktów (17) przy świetnej skuteczności 76%.

Tenis stołowy
SUPERLIGA MĘŻCZYZN. Ruszyły rozgrywki w tenisie stołowym. Obaj nasi przedstawiciele rozpoczęli sezon od porażek na własnym terenie, ale zapunktowali na wyjazdach.
AZS Politechnika Rzeszów otworzyła mecz z Dekorglasem wygraną Gustawo Tsuboi nad Yang Wangiem 3:1. Niestety kolejne trzy pojedynki zwyciężyli goście z Działdowa i to oni zgarnęli komplet punktów. Następnie rzeszowianie udali się do Gdańska, gdzie zwyciężyli AWF 3:1. Komplet punktów dały im dwie wygrane Gustavo Tsuboi i jedna Tomasza Lewandowskiego.
Dwukrotnie „na tarczy” kończyli swoje mecze u siebie tenisiści Kolpingu Frac Jarosław. W pierwszym pojedynku ulegli zespołowi z Ostródy 1:3 (wygrany pojedynek odniósł Paul Drinkhall), natomiast w drugim, w takim samym stosunku, przegrali z Gwiazdą Bydgoszcz (tym razem wygraną zanotował Patryk Zatówka). Lepiej Kolping wypał w hali w Białymstoku. Jarosławianie zwyciężyli 3:1 (dwie wygrane Drinkhalla i jedna Pucara) i zdobyli pierwsze punkty w sezonie. Tabela: 1. Zielona Góra (6 pkt), 6. Politechnika (3),  7. Kolping (3).
EKSTRAKLASA KOBIET. Bez niespodzianki rozpoczęły sezon Mistrzynie Polski KTS Siarka ZOT Tarnobrzeg. W pierwszym meczu pokonały u siebie 3:0 ATS Białystok (wygrane Stefańskiej, Todorović i Li), a dzień później zwyciężyły w Warszawie 3:1.

Żużel
BARAŻ O I LIGĘ. Żużlowcy Stali Rzeszów byli gospodarzem pierwszego meczu barażowego o utrzymanie w I Lidze. Niestety wiele wskazuje na to, że sprawa zwycięzcy została już w nim rozstrzygnięta. Goście wygrali wysoko 52:38 i pozostaje im dopełnić formalności na własnym torze. Najwięcej punktów dla Stali zdobyli: Porsing (11), Morris (10+2), W. Lampart (9+1).

BARAŻ O I LIGĘ

Stal Rzeszów – Motor Lublin
38:52

Hokej na lodzie
I LIGA. Na lodowisku w Dębicy zainaugurowano rozgrywki I Ligi. Hokeiści UKH Dębica podejmowali zespół SMS Katowice. Pierwsze spotkanie rozstrzygnęli na swoją korzyść gospodarze, wygrywając 5:3. W drugim lepsi okazali się goście, a wynik rozstrzygnął się w ostatniej tercji.
2. LIGA SŁOWACKA. Jeszcze chwilę hokeiści Ciarko KH 58 Sanok będą rozpamiętywać wyjazdowy mecz z MHK 32 Liptovski Mikulas. Słowacy objęli prowadzenie w 12. minucie meczu, ale kolejne trzy trafienia były dziełem sanoczan. Pół minuty po stracie gola wyrównał Marcin Biały. Kolejne dwie bramki wpadły między 25. a 26. minutą meczu. Ich autorami byli ponownie Marcin Biały i Patryk Dobrzyński. Jeszcze w drugiej tercji gospodarze zdobyli kontaktowe trafienie. Wynik 3:2 dla KH utrzymywał się do ostatniej minuty meczu. 28 sekund przed końcową syreną MHK wyrównał i doprowadził do dogrywki. Ta trwała tylko 76 sekund. Tyle potrzebowali gospodarze by wygrać spotkanie. Tabela: 1. HK Bardejov (9 pkt), 8. KH Sanok (3).

Piłka nożna
I LIGA. Stal Mielec uratowała jeden punkt w meczu z Zagłębiem Sosnowiec. Goście objęli prowadzenie w 30. minucie i utrzymywali je aż do 83′. Wtedy to sprytem i opanowaniem popisał się w polu karnym Maksymilian Banaszewski i doprowadził do remisu. Tabela: 1. Chojnice (22 pkt.), 5. Mielec (18).
II LIGA. Siarka Tarnobrzeg wygrała ważny mecz z sąsiadem w tabeli – Błękitnymi Stargard Szczeciński. Gospodarze świetnie otworzyli spotkanie, bo już w 5. minucie prowadzenie dał im Piotr Witasik. Jeszcze lepiej Siarka zaczęła druga połowę, bo juz po trzech minutach było 2:0. Na listę strzelców wpisał się Patryk Mikita. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie i trzy punkty zostały w Tarnobrzegu. W gorszych nastrojach po minionej kolejce są piłkarze Stali Stalowa Wola. W meczu w Krakowie z Garbarnią przegrali 0:1. Pomimo że gola stracili już w 6. minucie, to nie udało im się odrobić strat. Tabela: 1. Warta (25 pkt), 6. Siarka Tarnobrzeg (17), 12. Stal Stalowa Wola (12).
III LIGA. Dwa rzeszowskie kluby przewodzą trzecioligowym rozgrywkom. Resovia złapała lekką zadyszkę i po serii wygranych teraz zagrała kolejny mecz, w którym nie zgarnęła kompletu punktów (remis z Jaśkowicami 0:0). Wykorzystała to Stal Rzeszów, która wygrała u siebie 2:1 z przeżywającym wewnętrzne kłopoty JKS-em Jarosław. Bramki dla Stali zdobyli Koczon (28′) i Prędota (56′), a dla JKS – Surmiak w 84′. Bezbramkowy remis w Trzebini zanotowały Karpaty Krosno. Tabela: 1. Resovia (21), 2. Stal Rzeszów (21), 7. Wólczanka (17), 12. Karpaty (9), 18. Jarosław (5).

I LIGA

Stal Mielec – Zagłębie Sosnowiec
1:1 (0:1)

II LIGA

Garbarnia Kraków – Stal Stalowa Wola
Siarka Tarnobrzeg – Błękitni Stargard Sz.
1:0 (1:0)
2:0 (1:0)

III LIGA

Stal Rzeszów – JKS Jarosław
Wiślanie Jaśkowice – Resovia
Wólczanka Wólka Pełk. – KSZO Ostrowiec Św.
MKS Trzebinia – Karpaty Krosno
2:1 (1:0)
0:0
0:3 (0:3)
0:0

Piłka ręczna
SUPERLIGA. Wysokiej porażki doznała Stal Mielec w wyjazdowym spotkaniu w Lubinie. Pierwsza połowa nie zapowiadała aż tak wysokiej przegranej. Po 30 minutach Zagłębie prowadziło 19:15. Po zmianie stron mielczanom udało się zmniejszyć stratę do dwóch bramek (20:22). Niestety od tego momentu dominacja gospodarzy była bezdyskusyjna. Zdobywali bramki seriami i zwyciężyli 40:28. Najwięcej bramek dla Stali rzucili Kawka (8), Janyst (6). Tabela: 1. Górnik Zabrze (18 pkt.), 14. Stal Mielec (3).
I LIGA. Kolejną wygraną zanotowali piłkarze ręczni Czuwaju Przemyśl. Tym razem wygrali na wyjeździe z ASPR Zawadzkie 30:28 i nadal pozostają niepokonani w obecnym sezonie. Tabela: 1. Świdnica (9 pkt), 3. Czuwaj Przemyśl (9).