niedziela, 22 października 2017

Ligowe podsumowanie tygodnia – 38/2017

Hokeiści wrócili na lód (nie koniecznie polski) i do hal, piłkarze nożni złapali zadyszkę, a piłkarze ręczni z godnie z planem przegrali i zgodnie z planem wygrali.

podkarpackieligi_baner_800x480

Hokej na lodzie
2. LIGA SŁOWACKA. Drużyna Ciarko KH 58 Sanok przystąpiła do rozgrywek 2. Ligi Słowackiej. Pierwszy mecz Ciarko rozegrało na wyjeździe z HK 2016 Trebisov. Pierwsi trafienie zanotowali gospodarze pod koniec pierwszej tercji. Sanoczanie odpowiedzieli dopiero w pierwszej minucie trzeciej parti, kiedy to wyrównał Maciej Mermer. W 51. minucie ponownie na prowadzenie wyszli miejscowi, ale tylko na pół minuty, bo tyle potrzebowali goście by wyrównać. Autorem gola był Maciej Bielec. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka. W jej piątej minucie Kamil Olearczyk zapewnił KH Sanok wygraną i dwa punkty.
Sanoczanie zadebiutowali przed własną publicznością spotkaniem z MHK Humenne. Goście wysoko wygrali pierwsza tercję 3:0. Gdy w pierwszej minucie drugiej partii Humenne podwyższyło na 4:0 wydawało się, że jest po meczu. Sygnał do walki dał Hubert Demkowicz, strzelając dwa gole w dwie minuty. W 34. minucie było już 3:4 po trafieniu Marcina Białego. Tuż przed zakończeniem drugiej odsłony goście strzelili piątego gola. Ostatnia tercja zakończyła się remisem 1:1 i cały mecz 4:6 dla MHK Humenne. Tabela: 1. MHK Martin (6 pkt), 7. KH Sanok (2).

2. LIGA SŁOWACKA

HK 2016 Trebisov – Ciarko KH 58 Sanok
Ciarko KH 58 Sanok – MHK Humenne
2:3d (1:0, 0:0, 1:2, 0:1)
4:6 (0:3, 3:2, 1:1)

Piłka nożna
I LIGA. Po wyrównanym pojedynku Stal Mielec wróciła z Opola bez punktów. Jedynego gola gospodarze zdobyli w 71. minucie z rzutu karnego. Tabela: 1. Opole (20 pkt.), 5. Mielec (17).
II LIGA. Dwoma remisami zakończyły się pojedynki Stali i Siarki. Stal Stalowa Wola podejmowała u siebie lidera drugiej ligi – Radomiaka Radom. „Stalowcy” objęli prowadzenie już w 5. minucie po golu Dziubińskiego. Jednak jeszcze przed przerwą wyszli na prowadzenie 2:1. Krótko po przerwie (53′) na listę strzelców wpisał się ponownie Dziubiński, który jak się później okazało ustalił tym trafieniem wynik meczu na 2:2. Piłkarze Siarki Tarnobrzeg prowadzili do przerwy w wyjazdowym meczu w Wejherowie 2:1 po golach Księżniakiewicza i Brozia. Gospodarze wyrównali jednak w 65. minucie i mecz zakończył się również remisem 2:2. Tabela: 1. Warta (24 pkt), 9. Siarka Tarnobrzeg (14), 10. Stal Stalowa Wola (12).
III LIGA. Lider rozgrywek – Resovia, przegrała pierwszy mecz w sezonie przed własną publicznością z Sołą Oświęcim 1:2. Stal Rzeszów prowadziła niemal przez całe spotkanie (gole zdobyli Koczon w 6′ i Brocki w 27′) by stracić dwa punkty w ostatniej minucie meczu. Ważne trzy punkty zgarnęły Karpaty Krosno pokonując u siebie Spartakusa Daleszyce 3:0. Tabela: 1. Resovia (20), 3. Stal Rzeszów (18), 5. Wólczanka (17), 12. Karpaty (8), 18. Jarosław (5).

Unihokej
EKSTRALIGA. Ruszyły rozgrywki w unihokeju. W najwyższej klasie rozgrywkowej nasz region reprezentuje drużyna Bieszczady24.pl Wilki Sanok. Debiut w sezonie 2017/18 nie należał do udanych. Sanoczanie przegrali u siebie dwukrotnie z ULKS Olimpią Łachów. Pierwsze spotkanie przez ponad 50 minut było „na styku” (goście prowadzili 3:2), ale ostatnie 10 minut to popis skuteczności przyjezdnych, którzy zwyciężyli 7:3. Bramki dla Wilków zdobyli: D. Januszczak, J. Sujkowski – dwie.
Drugi pojedynek rozpoczął się od szybkiego prowadzenia Olimpii 3:0 już w 6. minucie. Jedyne trafienie dla miejscowych zaliczył w 14. minucie Januszczak. Druga tercja należała do Wilków. Gole Sokołowskiego, Popka i Sujkowskiego wyprowadziły Sanoczan na prowadzenie 4:3. Ostatnia tercja to akcje „gol za gol” i przy stanie 6:6 zwycięzce musiała wyłonić dogrywka. Niestety w niej skuteczniejsi okazali się goście i to oni zgarnęli 2 punkty.

EKSTRALIGA

Wilki Sanok – Olimpia Łochów
6:7 (1:3, 3:0, 2:3, 0:1)

Piłka ręczna
PGNiG SUPERLIGA. Mistrz Polski nie pozostawił złudzeń Stali Mielec kto będzie zwycięzcą w pojedynku czwartej serii. Kielczanie już do przerwy prowadzili 19:10, a po zmianie stron jeszcze powiększyli tą przewagę i zwyciężyli 39:22. Najwięcej bramek dla gospodarzy rzucił Mochocki – 4. Tabela: 1. Górnik Zabrze (15 pkt.), 13. Stal Mielec (3).
I LIGA. Pewne zwycięstwo odnieśli piłkarze ręczni Czuwaju Przemyśl, którzy we własnej hali podejmowali Viret Zawiercie. Przemyślanie do przerwy prowadzili 19:16. W drugiej połowie przyjezdni nie byli w stanie przeciwstawić się idącym po zwycięstwo „Harcerzom” i końcowy wynik to 39:30. Najwięcej bramek dla Czuwaju rzucili Paweł Puszkarski (11) i Tomasz Biernat (7). Tabela: 1. Biała Podlaska (9 pkt), 3. Czuwaj Przemyśl (6).