sobota, 16 grudnia 2017

Ligowe podsumowanie tygodnia – 37/2017

Znamy Mistrza Podkarpacia w koszykówce, piłkarze nożni bez porażki w minionym tygodniu, ale ręczni bez zwycięstwa.

podkarpackieligi_baner_800x480

Koszykówka
MISTRZOSTWA PODKARPACIA. W Przemyślu odbył się Turniej o Mistrzostwa Podkarpacia oraz o Puchar Prezydenta Miasta Przemyśla, który stanowi rozpoczęcie sezonu koszykarzy. Wzięły w nim udział wszystkie zespoły uczestniczące w rozgrywkach centralnych z naszego regionu. Niespodzianki nie było. Mistrzem została drużyna Miasta Szkła Krosno, która w decydującym meczu pokonała Sokół Łańcut 80:70. W grupie słabszej najlepsza okazała się drużyna gospodarzy PWSW Przemyśl i to ona wywalczyła Puchar Prezydenta.

Piłka nożna
I LIGA. Stal Mielec świetnie rozpoczęła spotkanie z GKS-em Katowice. Już w 2. minucie Kiercz dal prowadzenie gospodarzom. Przed przerwą bramkarza gości pokonali również Janota (34′) i Djermanović (39′) i było 3:0. Po zmianie stron katowiczanie szybko, bo w 51. minucie strzelili bramkę. Długo utrzymywało się pewne prowadzenie mielczan, ale w 87. minucie goście zdobyli kontaktowe trafienie i zrobiło się nerwowo. Na szczęście na więcej nie było ich stać i 3 punkty zostały w Mielcu. Tabela: 1. Chojniczanka (18 pkt.), 5. Mielec (17).
II LIGA. Ostre strzelanie urządzili sobie piłkarze Siarki Tarnobrzeg w meczu z MKS Kluczbork. Dwie bramki do przerwy (Księżniakiewicz i Kubowicz) oraz dwie w drugiej połowie (Janeczko i Radulj) i pewne trzy punkty zostały w Tarnobrzegu. Stal Stalowa Wola wróciła z Puław z jednym punktem po remisie 1:1. Punkt Stali dał gol Mateusza Stąporskiego w 70. minucie. Tabela: 1. Radomiak (23 pkt), 7. Siarka Tarnobrzeg (13), 9. Stal Stalowa Wola (11).
III LIGA. Stal Rzeszów dopiero w 77. minucie pokonała bramkarza Unii Tarnów, ale to wystarczyło na zgarnięcie trzech punktów. Takim samym wynikiem zwyciężyła u siebie Wólczanka Wólka Pełkińska. Maciej Lech pokonał bramkarza Orląt strzałem z rzutu karnego w 60. minucie. Po serii zwycięstw „tylko” remis zanotowała Resovia, dzieląc się punktami z Trzebinią. Nie było rozstrzygnięcia również w pojedynku JKS-u Jarosław z Karpatami Krosno. Tabela: 1. Resovia (20), 2. Stal Rzeszów (17), 3. Wólczanka (17), 13. Jarosław (5), 14. Karpaty (5).