niedziela, 19 listopada 2017

Ligowe podsumowanie tygodnia – 36/2017

Mielczanie nerwowo, ale dwukrotnie „z tarczą”, Stal Rzeszów wygrywa w Wólce, Resovia nie zwalnia tempa, pierwsza wygrana Karpat.

podkarpackieligi_baner_800x480

Piłka nożna
I LIGA. Stal Mielec wygrała wyjazdowe spotkanie z Rakowem Częstochowa. Gole dla mielczan wpadały w końcówkach obu połów. Prowadzenie przyjezdnym dał w 44. minucie Mateusz Gancarczyk. Tuz po przerwie Raków wyrównał i wynik remisowy utrzymywał się aż do 92. minuty, kiedy to pięknym strzałem popisał się Michał Janota, dając Stali cenne trzy punkty. Tabela: 1. Legnica (18 pkt.), 5. Mielec (13).
II LIGA. Komplet punktów zdobyli drugoligowcy. Piłkarze Siarki Tarnobrzeg ponownie schodzili z boiska z trzema punktami. Wynik otworzył w 32. minucie Grzesik. Cztery minuty po przerwie na 2:0 podwyższył Ropski. W 60. minucie goście strzelili kontaktową bramkę, ale chwile później ponownie Ropski wpisał się na listę strzelców. W końcówce regulaminowego czasu gry wynik na 4:1 ustalił Dawidowicz. Stal Stalowa Wola swoje spotkanie z Wartą Poznań rozgrywała wyjątkowo w Rzeszowie. Długo w tym meczu utrzymywał się wynik bezbramkowy. Jedyny gol padł w 70. minucie i było to trafienie samobójcze gości. Tabela: 1. Jastrzębie (20 pkt), 8. Stal Stalowa Wola (10), 9. Siarka Tarnobrzeg (10).
III LIGA. Do meczu na szczycie doszło w Wólce Pełkińskiej, gdzie miejscowa Wólczanka podejmowała Stal Rzeszów. Z tego wyrównanego pojedynku zwycięsko wyszli goście. Gola na wagę trzech punktów zanotował w 79. minucie Wojciech Rejman i Stal awansowała na drugie miejsce w tabeli. Liderem pozostała Resovia, która pokonała u siebie Spartakusa Daleszyce. Goście wyszli na prowadzenie już w 3. minucie. Przed przerwą jednak dwukrotnie bramkarza rywali pokonał Przemysław Pyrdek (18′, 32′). W drugiej połowie bramki już nie padły. Pierwszą wygraną w sezonie zanotowały Karpaty Krosno, wygrywając u siebie 4:1 z Unią Tarnów. Tabela: 1. Resovia (19), 2. Stal Rzeszów (14), 3. Wólczanka (14), 17. Jarosław (4), 18. Karpaty (4).