niedziela, 19 listopada 2017

Ligowe podsumowanie tygodnia – 35/2017

Szczypiorniak wrócił do hal, druga wygrana Siarki, trzecioligowcy gromią – Resovia liderem.

podkarpackieligi_baner_800x480

Piłka ręczna
PGNiG SUPERLIGA. Szczypiorniak wrócił do hal! Stal Mielec zainaugurowała sezon z Puławach. Zaczęło się obiecująco od prowadzenia do przerwy 14:13 z faworyzowanymi Azotami. Gospodarze pierwszy raz na prowadzenie wyszli w 33 minucie i nie oddali go już do końca meczu, sukcesywnie zwiększając swoją przewagę aż do dziewięciu bramek. Najwięcej goli dla Stali zdobył Janyst – 8.

SUPERLIGA

Azoty Puławy – Stal Mielec
32:23 (13:14)

Piłka nożna
II LIGA. Druga wygraną w sezonie odnieśli piłkarze Siarki Tarnobrzeg. Przed własną publicznością zwyciężyli 2:1 z ROW-em Rybnik. Pierwszą bramkę w 17. minucie zdobył Mateusz Czyżycki. Goście wyrównali dwie minuty po przerwie. Remis utrzymywał się aż do 81. minuty, kiedy to Krzysztof Ropski ustalił wynik meczu. Blisko wygranej była też Stal Stalowa Wola. Po golach Sobotki (9′) i Zalepy (45′) do przerwy prowadziła 2:1 w wyjazdowym meczu w Elblągu. Niestety pięć minut przed końcem meczu gospodarze wyrównali. Tabela: 1. Radomiak (19 pkt), 10. Stal Stalowa Wola (7), 11. Siarka Tarnobrzeg (7).
III LIGA. Dwie drużyny z naszego regionu przewodzą na trzecioligowym froncie. Resovia zdobyła komplet punktów w dwóch rozegranych w ub. tygodniu meczach. Wygrane u siebie z Unią Tarnów (2:1) i na wyjeździe z JKS Jarosław (4:1) dały im fotel lidera. Na drugim miejscu usadowił się beniaminek z Wólki Pełkińskiej, który wygrał u siebie z Wisłą Sandomierz 2:0 i zremisował w Chełmie 1:1. Dwie wygrane zanotowała również Stal Rzeszów – w Chełmie 2:1 i u siebie z Karpatami Krosno 5:1 i awansowała na piąte miejsce w tabeli. Tabela: 1. Resovia (16), 2. Wólczanka (14), 5. Stal Rzeszów (11), 14. Jarosław (4), 18. Karpaty (1).