sobota, 16 grudnia 2017

Ligowe podsumowanie tygodnia – 34/2017

Planowe zwycięstwo Rakiet na zakończenie sezonu, Stal Mielec już była „w ogródku”, świetny tydzień Stali Stalowa Wola.

podkarpackieligi_baner_800x480

Futbol amerykański
PLFA 2. Koniec sezonu futbolu amerykańskiego w naszym regionie. Drużyna Rzeszów Rockets podejmowała w ostatniej kolejce Aviators Mielec. Niespodzianki nie było i pewnie zwyciężyli gospodarze 33:0. Wynik mógł być bardziej okazały, ale na początku drugiej połowy meczu nad stadion nadciągnęły opady deszczu. Na uwagę zasługuje fakt, że trzy z pięciu przyłożeń w tym meczu zdobyli gracze formacji defensywnej. Przyłożenia dla Rakiet zdobyli: Lampart, Stawowy, Burnus, Łuczyk i Kwoka. Tabela Gr. Wschodnia: 1. Crusaders Warszawa (12), 3. Rzeszów Rockets (6), 5. Aviators Mielec (0).

PLFA 2

Rzeszów Rockets – Aviators Mielec
33:0 (14:0, 13:0, 6:0, 0:0)

Piłka nożna
I LIGA. Stali Mielec prowadziła po 25-ciu minutach gry 2:0 z Pogonią Siedlce, po bramkach Leandro i Cholewiaka. Niestety goście jeszcze przed przerwą zdołali wyrównać. Po zmianie stron długo utrzymywał się remis, ale w 80. minucie Pogoń zdobyła decydujące trafienie i wygrała mecz 3:2. Kolejny mecz Stal rozegrała w Legnicy z Miedzią. Żadnej z drużyn nie udało się strzelić bramki i oba zespoły podzieliły się punktami. Tabela: 1. Chrobry Głogów (13 pkt.), 6. Stal Mielec (10).
II LIGA. To był udany tydzień dla Stali Stalowa Wola. Najpierw pewnie pokonała w Pruszkowie Znicz 3:1, tracąc bramkę w ostatniej minucie meczu, a następnie zremisowała u siebie 1:1 z ŁKS-em Łódź. Tylko jeden punkt wywalczyli natomiast piłkarze Siarki Tarnobrzeg, którzy przed własną publicznością zremisowali bezbramkowo z Rozwojem Katowice, a następnie przegrali 0:2 w Pruszkowie. Tabela: 1. Warta Poznań (18 pkt), 12. Stal Stalowa Wola (6), 17. Siarka Tarnobrzeg (4).
III LIGA. Trzy z czterech meczów naszych trzecioligowców zakończyły się remisami 1:1. Zwycięstwo odniosła tylko Resovia, która pokonała na wyjeździe Karpaty Krosno 2:0 (Buczek 7′-k, Bieniasz 30′). Stal Rzeszów zremisowała u siebie z Motorem Lublin, JKS Jarosław również przed własną publicznością zremisował z Podhalem Nowy Targ, a Wólczanka Wólka Pełkińska wywiozła jeden punkt Jaśkowic. Tabela: 1. Orlęta (10 pkt.), 2. Resovia (10), 3. Wólczanka (10), 9. Stal Rzeszów (5), 11. Jarosław (4), 18. Karpaty (1).