niedziela, 22 października 2017

Ligowe podsumowanie tygodnia – 33/2017

Niepokonana Wólczanka, derby Rzeszowa na remis, Stal rozstrzelała Górnika w Łęcznej, słabo drugoligowcy.

podkarpackieligi_baner_800x480

Piłka nożna
I LIGA. Świetne spotkanie obejrzeli kibice w Łęcznej, gdzie miejscowy Górnik podejmował Stal Mielec. Lepiej rozpoczęli je mielczanie, którzy do przerwy prowadzili 2:0 po trafieniach Wrońskiego (8′) i Djermanovicia (45′). Po zmianie stron goście dążyli do strzelenia kolejnego gola, ale zrobili to miejscowi w 60. minucie. Odpowiedź Stali była natychmiastowa. Trzeciego gola w 65. minucie zdobył wprowadzony minutę wcześniej Banaszewski. Druga kontaktowa bramka dla Górnika padła z rzutu karnego (71′). Gdy wydawało się, że mecz zakończy się takim wynikiem, najpierw pięknym strzałem z wolnego popisał się zawodnik Stali – Getinger (92′), a chwilę później miejscowi ustalili wynik meczu 4:3 dla Mielca. Tabela: 1. Głogów (10 pkt.), 4. Stal Mielec (9).
II LIGA. Nie najlepiej rozpoczęli sezon nasi drugoligowcy. Stal Stalowa Wola przegrała kolejny mecz przed własną publicznością, tym razem z GKS Jastrzębie Zdrój 0:2. Z kolei Siarka Tarnobrzeg przegrała trzeci pojedynek aż 2:5 z GKS Bełchatów. Tarnobrzeżanie objęli prowadzenie w 10. minucie po strzale Mateusza Brozia. Gospodarze wyrównali jeszcze przed przerwą. Siedem minut po zmianie stron GKS objął prowadzenie, ale od 56. minuty ponownie był remis za sprawą drugiej bramki Brozia. Niestety miejscowi w ostatniej części meczu zdołali strzelić jeszcze trzy gole i rozwiali nadzieje Siarki na punkty w tym meczu. Tabela: 1. Warta Poznań (12 pkt.), 15. Siarka (3), 17. Stal (2).
III LIGA. Trzecioligowcy rozegrali dwie kolejki. Dwa zwycięstwa zanotowali piłkarze Wólczanki Wólki Pełkińskiej. Na wyjeździe pokonali Trzebinię/Sierszę 3:1 (bramki: Kocur, Podstolak, Hul), a u siebie Sołę Oświęcim 2:1 (Gwóźdź, Jurczak) i z kompletem punktów znajdują się na czele tabeli. W Rzeszowie rozegrane zostały derby pomiędzy Stalą i Resovią, ale nie padła w nich żadna bramka. Pierwszą wygraną w sezonie zanotował JKS Jarosław. Tabela: 1. Radzyń Podl. (9 pkt.), 2. Wólka Pełk. (9), 4. Resovia (7), 8. Stal Rzeszów (4), 11. JKS Jarosław (3), 17. Karpaty Krosno (1).