niedziela, 19 listopada 2017

Ligowe podsumowanie tygodnia – 32/2017

Stal, Resovia i Wólczanka zwycięskie na inaugurację III ligi, Stal Mielec niepokonana u siebie, porażki drugoligowców i klęska Aviatorsów.

podkarpackieligi_baner_800x480

Piłka nożna
I LIGA. Drugi mecz u siebie i druga wygrana Stali Mielec. Gola na wagę trzech punktów w meczu z Olimpią Grudziądz strzelił w 14. minucie Dejan Djermanović. Tabela: 1. Bytovia (9 pkt.), 8. Stal Mielec (6).
II LIGA. Dwóch dotkliwych porażek doznali nasi piłkarze na drugoligowym „froncie”. Stal Stalowa Wola przegrała przed własną publicznością aż 1:4 z GKS Bełchatów. Jedyne trafienie dla gospodarzy zanotował w 68. minucie meczu Gębalski, wykorzystując rzut karny. Bliżej sukcesu byli piłkarze Siarki Tarnobrzeg. W wyjazdowym pojedynku z Garbarnią Kraków przegrywali do przerwy 0:1. W 75. minucie wyrównał Mateusz Broź. Gospodarze jednak już trzy minuty później ponownie wyszli na prowadzenie, a tuż przed końcem meczu ustalili wynik na 3:1. Tabela: 1. Radomiak (9 pkt.), 14. Siarka (3), 16. Stal (2).
III LIGA. Rozpoczęli zmagania trzecioligowcy. Bardzo pewnie zainaugurowali sezon piłkarze CWKS Resovii, którzy u siebie pokonali Podlasie 4:0. Do przerwy wpadł tylko jeden gol, samobójczy. Natomiast po zmianie stron na listę strzelców wpisali się: Kaliniec (51′), Hass (68′) i Bieniasz (85′). Od wygranej zaczął sezon beniaminek Wólczanka Wólki Pełkińskiej, pokonując Spartakusa Daleszyce 2:0 (bramki: Gwóźdź 15′ i Jurczak 52′). Rzutem na taśmę trzy punkty zgarnęła również Stal Rzeszów. Do przerwy rzeszowianie remisowali w Jaśkowicach 1:1 (gol Prędoty w 18. min.). Zwycięskie trafienie padło w ostatniej minucie meczu, a jego autorem był Reiman.