Idź do ...

Podkarpacki Sport

Wiadomości sportowe regionu.

REKLAMA: PodkarpackiSport.pl

Ligowe podsumowanie tygodnia – 31/2017


Żużlowcy Stali Rzeszów i KSM Krosno zakończyli sezon ligowy, rzeszowskie Rakiety nie zagrają w play-off, a piłkarze rozkręcają się bardzo powoli.

podkarpackieligi_baner_800x480

Żużel
1. Liga. Ostatni mecz Stali Rzeszów w tym sezonie miał bardzo wyrównany przebieg. W pojedynku w Pile z Polonią aż 9 z 15 biegów zakończyło się remisami 3:3. Przez większość spotkania to stal prowadziła minimalnie dwoma punktami i przed biegami nominowanymi na tablicy wyników był rezultat 38:40 dla gości z Rzeszowa. Bieg 14. gospodarze zwyciężyli 4:2 i o wszystkim rozstrzygnął ostatni bieg. W nim taśmy przy starcie dotknął lider Stali Nick Morris. Zastępujący go junior Mateusz Rząsa nie był w stanie pomóc Nicklasowi Porsingowi i to Polonia zdobyła komplet punktów.Najwięcej punktów dla Stali zdobyli: N. Porsing (11+3), D. Lampart (11+1), Nick Morris (10), W. Lampart (10). Stal Rzeszów kończy rozgrywki na przedostatnim siódmym miejscu z dorobkiem 10 punktów.
2. Liga. Nietypowo, bo wynikiem 30:48 zakończył się mecz KSM Krosno z Ostrovią Ostrów. Goście od początku nadawali ton rywalizacji i kontrolowali wynik spotkania. Mecz został zakończony po 13. biegu ze względu na zapadające ciemności. Najwięcej punktów dla KSM zdobył Dawid Bellego (13). Krosno kończy rozgrywki na piątym miejscu z dorobkiem 11 punktów.

1. Liga

Polonia Piła – Stal Rzeszów
47:43 (94:85)

2. Liga

KSM Krosno – Ostrovia Ostrów
30:48 (70:98)

Piłka nożna
I Liga. Blisko wywiezienia jednego punktu z Tych byli piłkarze Stali Mielec. Do 88. minuty remisowali bezbramkowo. W samej końcówce gospodarze zdobyli jednak zwycięskiego gola i zainkasowali trzy punkty.
II Liga. Bezbramkowym remisem zakończył się mecz drugiej kolejki pomiędzy Błękitnymi Stargard Szczeciński a Stalą Stalowa Wola. Bez punktu w tej kolejce pozostali natomiast piłkarze Siarki Tarnobrzeg, którzy przed własną publicznością ulegli Radomiakowi Radom 1:3. Jedyne trafienie dla miejscowych w 75. minucie zanotował Konrad Zaradny.

I LIGA

GKS Tychy – Stal Mielec
1:0 (0:0)

II LIGA

Błękitni Stargard Sz. – Stal Stalowa Wola
Siarka Tarnobrzeg – Radomiak Radom
0:0
1:3 (0:0)

Futbol amerykański
PLFA 2. Drużyna Rzeszów Rockets pojechała do Lublina na mecz z Tytanami. Stawką meczu dla rzeszowian było podtrzymanie nadziei na play-offy, a dawała im to tylko wygrana. Lublinianie okazali się jednak za mocni dla Rakiet i pokazali dlaczego są w tym sezonie niepokonani. Pomimo twardej gry w obronie goście nie byli w stanie wytrzymać naporu Tytanów. Gospodarze zwyciężyli 35:0 zapewniając sobie grę o awans do PLFA I. Przed Rockets pozostał już tylko jeden mecz – 26. sierpnia przed własną publicznością podejmować będą Aviators Mielec. Tabela Gr. Wschodnia: 1. Tytani Lublin (8), 3. Rzeszów Rockets (4), 5. Aviators Mielec (0).

PLFA 2

Tytani Lublin – Rzeszów Rockets
35:0 (7:0, 13:0, 8:0, 7:0)

Fot.: FKS Stal Mielec, Stal Rzeszów, KSM Krosno, Błękitni Stargard Szczeciński,

Więcej informacji z kategorii Rozgrywki ligowe