piątek, 17 listopada 2017

Ligowe podsumowanie tygodnia – 30/2017

Na boiska wrócili piłkarze i udanie zainaugurowali sezon, futbolowe derby Podkarpacia dla Rakiet, efektowna wygrana żużlowców Stali.

podkarpackieligi_baner_800x480

Piłka nożna
I Liga. Ruszyły rozgrywki piłkarskie w sezonie 2017/18. Udanie rozpoczęły je nasze zespoły. Stal Mielec na inaugurację podejmowała Ruch Chorzów i zwyciężyła 1:0. Zwycięskie trafienie 8 sekund (!) po wznowieniu gry w drugiej połowie zanotował Łukasz Wroński.
II Liga. Trzy punkty zainkasowała również Siarka Tarnobrzeg. „Siarkowcy” zwyciężyli w Puławach z Wisłą 1:0. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Radulj w 67. minucie. Remisem zakończył się pojedynek Stali Stalowa Wola z Gryfem Wejherowo. Goście wyszli na prowadzenie w 65. minucie. Dziesięć minut później wyrównał Gębalski.

Futbol amerykański
PLFA 2. Nie było niespodzianki w futbolowych derbach Podkarpacia. Rzeszów Rockets pewnie i wysoko pokonali w meczu wyjazdowym Aviators Mielec 48:6. Mecz został rozstrzygnięty w pierwszej połowie. Goście z Rzeszowa do przerwy zdobyli sześć przyłożeń, z których aż cztery wykonane zostały po akcjach biegowych – dwukrotnie w pole punktowe wbiegł Mark Kwoka Jr. oraz Kamil Korecki i Mateusz Forysiak. „Touchdowny” po podaniach dołożyli Michał Tittinger i Jakub Chlebica i po dwóch kwartach było 40:0 dla Rakiet.
W drugiej połowie dwukrotnie nastąpiła zmiana wyniku. W ostatniej akcji trzeciej kwarty przyłożenie zanotował Jakub Abramczyk, który otrzymał podanie od debiutującego w barwach rzeszowian młodego rozgrywającego Maksymiliana Szpaka. Wynik spotkania ustalił w końcówce meczu „running back” Aviators – Mateusz Madyda, który po 11-jardowym biegu zdobył jedyne punkty dla miejscowych. Tabela Gr. Wschodnia: 1. Crusaders Warszawa (6), 3. Rzeszów Rockets (4), 5. Aviators Mielec (0).

PLFA 2

Aviators Mielec – Rzeszów Rockets
6:48 (0:13, 0:27, 0:8, 6:0)

Żużel
1. Liga. Kolejne zwycięstwo odnieśli żużlowcy Stali Rzeszów. W przedostatnim meczu sezonu pokonali u siebie Lokomotiv Daugavpils 52:37. Spotkanie lepiej rozpoczęli goście, którzy po trzech biegach prowadzili 12:6. Na prowadzenie Stal wyprowadzili bracia Lampart wygrywając swoje dwa wspólne biegi. Ten drugi (bieg 8.) zakończył się nietypowym wynikiem 5:0, po wykluczeniu obu zawodników gości, a rzeszowianie objęli pierwsze prowadzenie w meczu 26:21 i nie oddali go już do końca. Liderami Stali byli: D. Lampart (13+1), Grajczonek (13) i Nick Morris (13). Tabela: 1. Unia Tarnów (28), 7. Stal Rzeszów (10).
2. Liga. Klęski w Gnieźnie doznali żużlowcy KSM Krosno. Krośnianie ulegli wiceliderowi aż 22:68. Jedyne zwycięstwo w biegu zanotował Ilia Czałow, który w meczu zdobył najwięcej punktów dla KSM-u (8+1). Tabela: 1. Lublin (25), 5. Krosno (11)