piątek, 17 listopada 2017

Ligowe podsumowanie tygodnia – 27/2017

Rakiety celnie strzelały do Kaczek, w Mielcu lepsi Tytani, a żużlowcy Stali Rzeszów wygrali najważniejszy mecz w sezonie.

podkarpackieligi_baner_800x480

Futbol amerykański.
PLFA 2. Rzeszów Rockets pozostają w grze o play-offy. W swoim drugim meczu w sezonie pokonali przed własną publicznością Green Ducks Radom 34:12. Mecz rozpoczął się od prowadzenia gości, którzy zdobyli dwa pierwsze przyłożenia w meczu (12:0). Gospodarze odpowiedzieli w drugiej kwarcie. Na prowadzenie Rakiety wyprowadził Michał Tittinger, który po długich (ponad 30- i niespełna 50-jardowych) akcjach po podaniach rozgrywającego Marka Kwoki uzyskał dwa przyłożenia. Tuż przed przerwą najdłuższym biegiem popisał się Jakub Chlebica, który po ponad 60-jardowym biegu zdobył „touchdown”. Do przerwy rzeszowianie prowadzili 21:12. Poza słabszym początkiem meczu, defensywa Rockets spisywała się świetnie nie pozwalając formacji ataku rywali zbyt długo przebywać na boisku. Kulminacją gry obrony był przechwyt Tomasza Tabaki i zdobycie przyłożenia. Wynik meczu ustalił Michał Tittinger, łapiąc w polu punktowym kolejne dobre podanie QB Marka Kwoki.
Zupełnie odmienne nastroje panują w Mielcu, gdzie futboliści Aviators Mielec doznali drugiej w sezonie wysokiej porażki. Tym razem przed własną publicznością ulegli Tytanom Lublin 0:68. Tabela: 1. Crusaders Warszawa (4), 3. Rzeszów Rockets (2), 5. Aviators Mielec (0).

PLFA 2

Rzeszów Rockets – Radom Green Ducks
Aviators Mielec – Tytani Lublin
34:12 (0:12, 21:0, 13:0, 0:0)
0:68 (0:26, 0:20, 0:8, 0:14)

Żużel.
1. Liga. Bardzo ważne zwycięstwo, w kontekście utrzymania się w lidze, odnieśli żużlowcy Stali Rzeszów. Na własnym torze podejmowali Polonię Bydgoszcz. Gospodarze nie dali szans rywalom. Bydgoszczanie w całym meczu wygrali tylko dwa wyścigi po 4:2. Mecz zakończył się wynikiem 52:38 i dzięki temu rzeszowianie opuścili ostatnie miejsce w tabeli. Liderami Stali byli: Allen (11+2), D. Lampart (11+1) i Grajczonek (11+1). Tabela: 1. Unia Tarnów (19), … 7. Stal Rzeszów (5).