Ligowe podsumowanie tygodnia – 25/2017

Jedne rozgrywki się kończą inne zaczynają. Właśnie wystartowała druga liga futbolu amerykańskiego, zainaugurowana w Rzeszowie.

podkarpackieligi_baner_800x480

Futbol amerykański.
PLFA 2. Ruszyły rozgrywki drugiej ligi futbolu amerykańskiego. Na inaugurację drużyna Rzeszów Rockets podejmowała na własnym boisku spadkowicza z pierwszej ligi – Tytanów Lublin. Mecz rozpoczął się od dominacji gospodarzy, którzy przez cała pierwszą kwartę nie pozwolili rywalom wyjść z ich własnej połowy. Pomimo dwóch prób kopnięcia z pola, Rakietom nie udało się jednak zdobyć punktów. Zrobili to w drugiej kwarcie goście. Będąc “pod ścianą” zaryzykowali długie podanie, które okazało się skuteczne i zakończone 80-jardowym przyłożeniem. W drugiej połowie rzeszowianie nadal nie potrafili odnaleźć swojej gry ofensywnej i punktowali tylko przyjezdni. Najpierw podwyższyli kopnięciem z pola, a następnie wykonali dwa kolejne przyłożenia. W końcówce meczu wreszcie udała się skuteczna i widowiskowa akcja Rakietom. Rozgrywający Mark Kwoka wykonał długie 20-jardowe podanie do Jakuba Chlebicy, który następnie przebiegł z piłką 45 jardów. Niestety został powalony tuż przed polem punktowym. Chwilę później przechwyt gości zakończył nadzieje miejscowych na punkty w tym meczu. Wynik końcowy to 21:0 dla Tytanów. Tabela: 1. Crusaders Warszawa (2), 3. Aviators Mielec (0), 4. Rzeszów Rockets (0).