niedziela, 28 maja 2017

Ligowe podsumowanie tygodnia – 19/2017

Tenisistki stołowe KTS Tarnobrzeg drugą drużyną Europy, Czuwaj Przemyśl o krok od srebra, Sokół Łańcut o krok od przegranej walki o brąz.

podkarpackieligi_baner_800x480

Tenis stołowy.
LIGA MISTRZYŃ. Po zwycięstwie we własnej hali tenisistki stołowe KTS Siarka-ZOT Tarnobrzeg udały się do Berlina by wygrać po raz pierwszy w swojej historii Ligę Mistrzyń. Faworytkami były jednak nadal gospodynie. Pierwszy pojedynek gładko i pewnie zwyciężyła Xiaona Shan, pokonując 3:0 Qian Li. W drugim pojedynku stan rywalizacji wyrównała fenomenalna tego dnia Ying Han wygrywając równie gładko z Petrissą Solją 3:0. Jednostronny przebieg miał również trzeci pojedynek. Zawodniczka gospodarzy Georgina Pota wygrała 3:0 z Viktorią Pavlovich. Bezsprzecznie najpiękniejszą walkę tego dnia stoczyły Xiaona Shan i Ying Han. Zawodniczka KTS-u jeszcze nigdy nie wygrała z tą rywalką, ale rozpoczęła pojedynek od wygrania seta do 5. Drugą parte na przewagi rozstrzygnęła Shan. W trzeciej również ona okazała się lepsza, ale po czterech setach była remis, dzięki wygranej Yan do 9. Decydująca partia została wygrana dość pewnie przez zawodniczkę z Berlina i to Niemki cieszyły się z obrony tytułu najlepszej drużyny Europy.

Piłka ręczna.
SUPERLIGA. SPR Stal Mielec przerwała wreszcie serię porażek w Pucharze PGNiG Superligi. Mielczanie wygrali na wyjeździe z faworyzowanym Zagłębiem Lubin 31:29. Niespodziewanie to oni mieli inicjatywę od początku spotkania. W drugiej połowie goście prowadzili nawet pięcioma bramkami, ale miejscowi zaczęli “gonić wynik”. Na posterunku stał jednak Krzysztof Lipka. Najwięcej bramek rzucili Wilk i Krupa (po 7).
I LIGA. Zwycięstwem zakończył się ostatni mecz w sezonie Czuwaju Przemyśl przed własną publicznością. Po wyrównanym początku przewagę zaczęli budować gospodarze i pod koniec pierwszej połowy było już 16:9. Od tego momentu “Harcerze” stanęli, stracili kolejne pięć bramek i na przerwę schodzili prowadząc tylko 16:14. Po zmianie stron dominacja gospodarzy już nie podlegała wątpliwości i to oni triumfowali w meczu 33:27. Najwięcej bramek zdobyli Kubisztal (12) i Puszkarski (7).

Superliga

Zagłębie Lubin – Stal Mielec
29:31 (13:17)

I liga

SRS Czuwaj Przemyśl – Olimpia Piekary Śl.
33:27 (16:14)

Piłka nożna.
1 LIGA. Stali Mielec zremisowała bezbramkowo w wyjazdowym spotkaniu z Wisłą Puławy. Tabela: 1. Sandecja (57), 10. Mielec (38).
2 LIGA. Jeden punkt w minionej kolejce wywalczyli piłkarze Stali Stalowa Wola. W pojedynku z Legionovią na tablicy wyników długo widniał wynik bezbramkowy. W 64. minucie prowadzenie objęli goście. Trzy minuty przed końcem meczu sędzia podyktował jedenastkę dla Stali, którą na gola zamienił Kamil Bętkowski.
Aż 0:3 przegrała Siarka Tarnobrzeg w wyjazdowym meczu z GKS Bełchatów. Gospodarze objęli prowadzenie w 12. minucie. Kolejne trafienie miało miejsce tuż po przerwie w 50. minucie, a wynik został ustalony w 81. minucie z rzutu karnego. Tabela: 1. Opole (65), 5. Tarnobrzeg (44), 15. Stalowa Wola (32).
3 LIGA. Pewne zwycięstwo odnieśli piłkarze Stali Rzeszów, pokonując na własnym boisku drużynę Podlasia 3:0. Bramki w pierwszej połowie zdobyli Wojciech Reiman i Sebastian Brocki, a w 90. minucie wynik meczu ustalił Kacper Drelich. Trzy punkty zdobyła również drużyna Karpat Krosno po wygranej u siebie z Cosmosem Nowotaniec 2:1. Prowadzenie w 38. minucie dał gospodarzom Jaromir Skiba. Tuz po przerwie wyrównał Paweł majka (48′). Rozstrzygnięcie padło w 71. minucie po udanej egzekucji rzutu karnego przez Dawida Cempę.
Tabela: 1. Lublin (56), 4. Stal (49), 5.Resovia (46), 7. JKS (39), 8. Krosno (38), 16. Nowotaniec (24).