poniedziałek, 24 lipca 2017

Ligowe podsumowanie tygodnia – 18/2017

KTS Tarnobrzeg wygrywa pierwszy mecz finału LM, również pierwszy mecz ale w sezonie wygrywa KSM Krosno, zadyszka obu Stali Mielec – tej piłkarskiej i tej ręcznej.

podkarpackieligi_baner_800x480

Tenis stołowy.
LIGA MISTRZYŃ. Najlepsza drużyna w Europie poległa w Tarnobrzegu. KTS Siarka-ZOT Tarnobrzeg zwyciężyła w pierwszym meczu półfinałowym Ligi Mistrzyń z TTC Berlin 3:2. Początek spotkania był wymarzony. W pierwszym meczu Ying Han pokonała Petrissę Solję 3:0, a następnie Qian Li, również w trzech setach, wygrała z Xiaona Shan. Kolejne dwa pojedynki rozstrzygnęły na swoją korzyść przyjezdne – Georgina Pota wygrała 3:0 z Viktorią Pavlovich, a Shan pokonała Han 3:1. O końcowym wyniku rozstrzygnął piąty pojedynek pomiędzy Qian Li i Solją. “Mała” zwyciężyła 3:1 i dała swojej drużynie bezcenną wygraną. Rewanż już w piątek w Berlinie.

Liga Mistrzyń

KTS Siarka Tarnobrzeg – TTC Berlin Eastside
3:2

Piłka nożna.
1 LIGA. “Zadyszki” Stali Mielec ciąg dalszy. W minionej kolejce mielczanie przegrali przed własną publicznością 0:1 z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Gospodarze stracili bramkę w 28. minucie meczu. Pomimo wielu okazji, nie udało im się doprowadzić do wyrównania. Tabela: 1. Sandecja (54), 11. Mielec (37).
2 LIGA. W coraz gorszej sytuacji znajduje się Stal Stalowa Wola. Pomimo zaciętego meczu, nie udało jej się wywieźć punktów z Kołobrzega. W 10. minucie gospodarze objęli prowadzenie, ale dziewięć minut później wyrównał Adrian Gębalski. Tuż po zmianie stron samobójcze trafienie zanotował Mateusz Kolbusz (46′). Stalowcy ponownie szybko doprowadzili do remisu – Kamil Jonkisz (50′). Gdy wydawało się, że mecz zmierza do remisu, w 82. minucie sędzia podyktował karnego dla Kotwicy, którego zawodnik gospodarzy zamienił na gola i trzy punkty zostały nad morzem.
Kolejnej porażki doznała również Siarka Tarnobrzeg. W meczu przed własną publicznością tarnobrzeżanie przegrali z Wartą Poznań 0:1, tracąc bramkę w 34. minucie.
Tabela: 1. Opole (62), 5. Tarnobrzeg (44), 15. Stalowa Wola (31).
3 LIGA. Trzecioligowcy rozegrali w ostatnim tygodniu dwie kolejki. Nasze zespoły zanotowały trzy wygrane. CWKS Resovia pokonała na wyjeździe Karpaty Krosno 2:0, Stal Rzeszów również na wyjeździe wygrała z Wierną Małogoszcz 3:0, natomiast przed własną publicznością zwyciężył JKS Jarosław pokonując 2:1 Podlasie Biała Podlaska.
Tabela: 1. Lublin (55), 4. Resovia (46), 5. Stal (46), 7. JKS (39), 8. Krosno (35), 16. Nowotaniec (24).

Żużel.
2. LIGA ŻUŻLOWA. Pierwszą wygraną w sezonie zanotowali żużlowcy KSM Krosno. Zwycięstwo odnieśli w Opolu, gdzie pokonali miejscowego Kolejarza 44:45. To drugi kolejny pojedynek krośnian, w którym wynik rozstrzyga się w ostatnim wyścigu. Miał on nietypowy przebieg, ponieważ po wykluczeniu zawodnika gospodarzy (Gizatullina) i zawodnika KSM (Puszakowskiego), decydujący okazał się pojedynek dwóch żużlowców. W nim Bellego okazał się lepszy od Soegaarda i dwa punkty pojechały do Krosna. Najwięcej punktów dla KSM zdobyli: Dawid Bellego (12), Ilja Czałow (9) ,Mariusz Puszakowski (8).
Tabela: 1. Lublin (6), 5. Krosno (2)

2. Liga Żużlowa

Kolejarz Opole – KSM Krosno
44:45

Piłka ręczna.
SUPERLIGA. Trzecia porażka SPR Stali Mielec w Pucharze PGNiG Superligi. Mielczanie przegrali przed własną publicznością z beniaminkiem Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski 25:32. W pierwszej połowie gra Stali falowała – mielczanie wychodzili na prowadzenie, po czym tracili seriami bramki, by za chwilę znów prowadzić. Do przerwy goście prowadzili 15:13. Po zmianie stron gra wyglądała jeszcze gorzej w wykonaniu gospodarzy i po chwili było 22:16 dla przyjezdnych. Mecz zakończył się wynikiem 25:32 dla gości. Stal zajmuje ostatnie miejsce bez dorobku punktowego.

Superliga

Stal Mielec – Piotrkowianin
25:32 (13:15)

koszykowka_gradientKoszykówka.
1. LIGA. Max Elektro Sokoła Łańcut nie zagra w finale pierwszej ligi. W trzecim meczu półfinałowym z GTK Gliwice koszykarze Sokoła doznali trzeciej porażki, tym razem 78:83. Mecz rozegrany w Gliwicach lepiej rozpoczęli gospodarze, nastawieni na zakończenie rywalizacji w trzech starciach. Pierwszą kwartę wygrali 27:14 i tego prowadzenia nie oddali już do końca meczu. Goście próbowali odrabiać straty, ale GTK utrzymywało ok. dziesięć punktów przewagi. Dopiero w ostatnich minutach spotkania Łańcut zbliżył się na pięć oczek, ale na więcej nie było ich już stać. Najwięcej punktów dla Łańcuta zdobył Alan Czujkowski 24 pkt. Rywalem Sokoła w meczach o trzecie miejsce będzie Spójnia Stargard.