piątek, 17 listopada 2017

Ligowe podsumowanie tygodnia – 17/2017

26. tytuł dla KTS-u Tarnobrzeg, minimalne porażki żużlowców, Czuwaj na fali, piąta wygrana Siarki w sezonie, Sokół Łańcut dwukrotnie o włos.

podkarpackieligi_baner_800x480

Tenis stołowy.
EKSTRAKLASA K. Po raz 26. Mistrzyniami Polski w tenisie stołowym zostały zawodniczki KTS Siarka-ZOT Tarnobrzeg. Obrończynie tytułu nie pozostawiły złudzeń kto dominuje w kraju.  W pierwszym meczu Ying Han i Qian Li zwyciężyły bez straty seta, natomiast Andrea Todorović pokonała Katarzynę Ślifirczyk 3:1. W rewanżu przed własną publicznością KTS ponownie zwyciężył w trzech setach i po raz kolejny tytuł Mistrzyń pozostał w Tarnobrzegu.

Ekstraliga

AZS AJD Częstochowa – KTS Siarka Tarnobrzeg
KTS Siarka Tarnobrzeg – AZS AJD Częstochowa
0:3
3:0

Piłka nożna.
1 LIGA. Trzeci kolejny mecz bez wygranej zanotowali piłkarze Stali Mielec. W meczu 28. kolejki przegrali w Pruszkowie ze Zniczem 0:1, tracąc bramkę na początku drugiej połowy. W ostatnich minutach meczu goście mieli dwie okazje na doprowadzenie do remisu, ale na posterunku był bramkarz gospodarzy.
Tabela: 1. Sandecja (51), 11. Mielec (37).
2 LIGA. Tuż nad strefą spadkową utrzymuje się Stal Stalowa Wola. Bezcenne są trzy punkty zdobyte w minionej kolejce w meczu z Gryfem Wejherowo. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył w 90 minucie niezawodny Adrian Gębalski.
Porażki doznała natomiast pewna drugoligowego bytu Siarka Tarnobrzeg. Siarkowcy przegrali w Elblągu z Olimpią 0:3.
Tabela: 1. Opole (59), 5. Tarnobrzeg (44), 14. Stalowa Wola (31).
3 LIGA. Efektowną wygraną odnieśli piłkarze JKS Jarosław, pokonując u siebie Wierną Małogoszcz 4:1. Dwie bramki dla gospodarzy zdobył Paweł Hass (32′ i 81′), a po jednej Bartłomiej Gliniak (78′) i Patryk Pękala (90′). Również trzy punkty zainkasowała Stal Rzeszów. W wyjazdowym meczu w Daleszycach przegrywała do przerwy 0:1, jednak tuż po zmianie stron do bramki trafili Michał Lisańczuk (47′) i Wojciech Reiman (54′). Remisami 1:1 zakończyły się mecze Resovii z KSZO Ostrowiec oraz Karpat Krosno w Radzyniu Podlaskim.
Tabela: 1. KSZO (49), 4. Resovia (43), 5. Stal (43), 8. Krosno (34), 7. JKS (35), 16. Nowotaniec (23).

Żużel.
1. LIGA ŻUŻLOWA. Do zaciętego pojedynku doszło w meczu 4. kolejki rozegranego w Bydgoszczy pomiędzy miejscową Polonią a Stalą Rzeszów. Po pięciu biegach gospodarze prowadzili 17:13. kolejne siedem startów zakończyło się remisem i gdy w 13. biegu Chris Harris i Dawid Lampart zwyciężyli 4:2 sprawa końcowego wyniku wydawała się otwarta. Niestety chwilę później gospodarze wygrali 5:1 i było po meczu. Rozmiary porażki zmniejszyli Porshing z Harrisem przyjeżdżając w ostatnim biegu na dwóch pierwszych miejscach. Najwięcej punktów zdobyli: Nicklas Porsing (12), Chris Harris (11+2) i Dawid Lampart (9).
Tabela: 1. Daugavpils (4), 6. Stal Rzeszów (2).
2. LIGA ŻUŻLOWA. Bez wygranej pozostają żużlowcy KSM Krosno. Po zaciętym pojedynku, w którym o końcowym wyniku decydował ostatni bieg, przegrali 43:46 z Motorem Lublin. W finałowej potyczce goście zwyciężyli 5:1. Najwięcej punktów dla KSM zdobyli: Ilja Czałow,Mariusz Puszakowski i Dawid Bellego (po 9).

Piłka ręczna.
SUPERLIGA. Drugiej porażki w Pucharze PGNiG Superligi doznała drużyna SPR Stali Mielec. . Tym razem mielczanie przegrali w Elblągu z zespołem Meble Wójcik 24:27. Goście osłabieni brakiem kilku podstawowych graczy nie byli w stanie skutecznie nawiązać bramki, tym bardziej, że w świetnej dyspozycji tego dnia był bramkarz gospodarzy. Najwięcej bramek dla Stali rzucił Diemientjew -9.
1. Liga. Od zwycięstwa do zwycięstwa kroczą piłkarze ręczni Czuwaju Przemyśl. W meczu 24. kolejki pokonali na wyjeździe zespół Siódemki Miedź Legnica 33:28. Mecz obfitował w zwroty akcji. Początek należał do gospodarzy, którzy prowadzili już 9:6, ale „stanęli” i w 26. minucie było 13:9 dla Czuwaju. Po zmianie stron Miedź skutecznie goniła przemyślan i zbliżyła się na dystans jednego punktu. Przyjezdni zagrali jednak skutecznie w końcówce spotkania i nie pozwolili odebrać sobie zwycięstwa. Na dwie kolejki przed końcem rozgrywek Czuwaj traci dwa punkty do lidera i jeden do drugiej drużyny w tabeli.

koszykowka_gradientKoszykówka.
TBL. Po dwa mecze rozegrały nasze drużyny w najwyższej klasie rozgrywkowej. Siarka Tarnobrzeg była blisko wygrania piątego meczu w sezonie w pojedynku przed własną publicznością z Asseco Gdynia. Gospodarze prowadzili do przerwy 48:39, ale rywale odrobili straty w trzeciej kwarcie. W ostatniej części meczu Siarka utrzymywała się na kilku punktowym prowadzeniu, ale straciła je 130 sekund przed końcem. Rywale nie dali już sobie odebrać zwycięstwa i wygrali 100:96. Co nie udało się na własnym parkiecie, stało się faktem kilka dni później w Lublinie. Siarka odniosła swoją piątą wygraną w sezonie i „uciekła” z ostatniego miejsca w tabeli. Tarnobrzeżanie wreszcie dobrze zagrała w końcówce meczu, pilnując bezpiecznej przewagi i nie pozwalając miejscowym na doprowadzenie do nerwowej końcówki. Najlepszym strzelcem Siarki w obu meczach był Tomasz Wojdyła.
Miasto Szkła Krosno nie może wrócić do wygrywania jak w pierwszej części tego sezonu. 10 punktów przewagi po trzech kwartach meczu w Radomiu nie wystarczyły krośnianom by cieszyć się z kompletu punktów. Słaba ostatnia część meczu i pechowa końcówka skończyły się przegraną dwoma punktami 63:65. Miasto Szkła przegrało również mecz w Słupsku z Czarnymi. Tym razem to gospodarze od początku nadawali ton rywalizacji i ich wygrana nie była zagrożona. Tabela. 12. Krosno (15-17), 16. Tarnobrzeg (5-27)
1. LIGA. Dwa niezwykle zacięte mecze półfinałowe rozegrali koszykarze Max Elektro Sokoła Łańcut. Rywalizację z GTK Gliwice rozpoczęli we własnej hali, ale niestety dwukrotnie minimalnie lepsi okazali się goście. Mecze rozstrzygały się w końcówkach. W pierwszym pojedynku Sokół prowadził półtorej minuty przed końcem 77:76, ale potem punkty zdobywali tylko gracze z Gliwic i to oni wygrali 80:77. Na 38 sek. przed końcem drugiego meczu gospodarze prowadzili 67:68. Chwilę później rywale trafili za dwa punkty i objęli prowadzenie, którego nie oddali już do końca. Teraz rywalizacja przenosi się do Gliwic.